Detail autora


Oldřiška Hradcová


E-mail: 460085@mail.muni.cz

Příspěvky autora

JAMU zahájila festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER

JAMU zahájila festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER

Janáčkova akademie múzických umění v Brně dnes odpoledne odstartovala zahajovacím ceremoniálem pětidenní Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER. První vystoupení předvedli právě studenti JAMU. Projev na slavnostním zahájení v Divadle na Orlí měl i ambasador letošního dvacátého osmého ročníku herec Jiří Bartoška. Diváci se na festivalu mohou těšit na vystoupení hned několika škol. Kromě České republiky vystoupí například školy z Ruska, Izraeli, Jihoafrické republiky nebo letos poprvé i divadelní soubor z Arménie. 

Oldřiška Hradcová | 17. 04. 2018 18:37

Každý by si měl zkusit zaplatit bitcoinem, říká Dominik Stroukal

Každý by si měl zkusit zaplatit bitcoinem, říká Dominik Stroukal

Bitcoin je jedním z několika kryptoměn, které v posledních letech uchvátily velkou spoustu lidí v různých částech světa. Jedním z nadšenců je také ředitel Liberálního institutu a odborník na kryptoměny Dominik Stroukal. O kryptoměny se začal zajímat v roce 2011, o dva roky později začal vést přednášky na středních a vysokých školách. V roce 2015 vydal knihu s názvem „Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti“. V současnosti se Stroukal věnuje ekonomii médií, teorii ekonomických systémů a zmiňovaným kryptoměnám. 

Oldřiška Hradcová | 14. 04. 2018 14:52

Studenti uklízeli budoucí Hapalův park

Studenti uklízeli budoucí Hapalův park

Studenti a další dobrovolníci dnes odpoledne sbírali odpadky na Studentském Odpadkobraní v bývalém odkališti pod Hády. Odpadkobraní je tradiční doprovodnou akcí Brněnského Majálesu. Projekt Studentské Brno se touto akcí snaží pomoct přírodě na Hádech, kde by v nejbližších letech měl vzniknout největší brněnský park. Podrobnosti sděluje ambasador projektu Michal Hořínek.

Oldřiška Hradcová | 13. 04. 2018 02:57

Čtenáře lákají v knihovnách hlavně knižní novinky

Čtenáře lákají v knihovnách hlavně knižní novinky

Čtenáře v knihovnách lákají především rychle dostupné knižní novinky z českého i zahraničního trhu. Podle knihovníků z pobočky na Poříčí Knihovny Jiřího Mahena v Brně se chutě čtenářů v posledních letech příliš nezměnily. Jejich zákazníci jsou převážně ženy, které si půjčují z nostalgie knížky staršího vydání. 

Oldřiška Hradcová | 04. 04. 2018 10:50

Účastníky Velké Žatecké během závodu trápilo bláto

Účastníky Velké Žatecké během závodu trápilo bláto

I přes nepřízeň počasí se přespolního běhu Velká Žatecká v Žatci v sobotu zúčastnila více jak stovka běžců z okolních měst a atletických klubů ve věku od dvou do sedmdesáti let. Město Žatec společně s Atletickým klubem pořádá běh v obnovené formě po třinácté, historicky první ročník datují do minulého století. Běžci se mohou přihlásit do různých kategorií podle pohlaví a věku. 

Oldřiška Hradcová | 03. 04. 2018 11:04

Před rokem vznikly v Žatci první mikrojesle

Před rokem vznikly v Žatci první mikrojesle

Pilotní projekt žateckých mikrojeslí Chmeláček zrealizovalo na začátku loňského roku Vzdělávací centrum Podkrušnohoří. Péče o děti je díky dotacím z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu zdarma. Podle iniciátorky programu Veroniky Štábové se Chmeláček těší velkému zájmu ze strany rodičů. Souběžně mohou být v Chmeláčku čtyři děti. 

Oldřiška Hradcová | 03. 04. 2018 09:03

BuranTeatr nabízí workshopy improvizace

BuranTeatr nabízí workshopy improvizace

Zájemci o výuku improvizace a její fanoušci si od soboty užívají Měsíc improvizace v brněnském BuranTeatru. Série večerů zaměřujících se na divadelní, výtvarnou a hudební improvizaci potrvá až do poloviny dubna. Velkým lákadlem Měsíce improvizace jsou kromě několika zahraničních hostů především workshopy, o kterých mluví dramaturgyně a manažerka projektu Barbara Herucová.

Oldřiška Hradcová | 17. 03. 2018 18:05

Do Komárova se cestující dostanou hned několika spoji

Do Komárova se cestující dostanou hned několika spoji

Po ulici Dornych v neděli naposledy po 117 letech projela tramvaj linky 12. Tato linka od pondělí končí v zastávce Zvonařka z důvodu začátku projektu Tramvaj Plotní. Dopravní podnik města Brna výluku plánuje na 30 měsíců, během kterých musí cestující ve směru Komárov využít náhradní autobusovou dopravu. Z přestupního uzlu Úzká jezdí do Komárova hned několik autobusů, DPMB také zřídilo speciální autobusovou linku x12.

Oldřiška Hradcová | 16. 03. 2018 19:42

Uplynulo 79 let od nacistické okupace Kounicových kolejí

Uplynulo 79 let od nacistické okupace Kounicových kolejí

Vzpomínkové shromáždění k 79. výročí okupace českých zemí nacistickým Německem v roce 1939 dnes v Brně zorganizoval Český svaz bojovníků za svobodu. Pietní květiny položili zástupci ČSBS společně s pamětníky a zástupci Univerzity obrany na Kounicových kolejích, které během nacistické okupace fungovaly jako věznice a popraviště. Bylo zde popraveno okolo 800 vysokoškoláků, vlastenců a odbojářů. K důležitosti tohoto výročí se vyjadřuje předseda oblastního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu Jan Jandl.

Oldřiška Hradcová | 15. 03. 2018 19:03

V Brně fungují dvě veřejné ledničky

V Brně fungují dvě veřejné ledničky

První veřejnou ledničku na Římském náměstí mohou Brňané využívat od začátku roku. Nyní k sdílené ledničce a skříni neboli Share Pointu přibyde i lednička v kavárně Black Box Café. Projekt veřejné lednice vytvořila skupina studentů z Masarykovy univerzity, kteří se zaměřují na problém plýtvání jídlem a potravinami. Komu je lednička určená, sděluje jedna ze zakladatelek projektu Tereza Navrátilová. 

Oldřiška Hradcová | 14. 03. 2018 21:06