Detail autora


Oldřiška Hradcová


E-mail: 460085@mail.muni.cz

Příspěvky autora

ProFIdivadlo vsadilo na kontroverzní román Klub rváčů

ProFIdivadlo vsadilo na kontroverzní román Klub rváčů

Studentský divadelní soubor ProFIdivadlo ve středu večer odehrál premiéru představení Klub rváčů. Představení je adaptací na americký román Chucka Palahniuka. Premiéru divadelníci zahráli na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, kde také soubor působí v rámci celouniverzitně volitelného předmětu Divadelní hra. O přípravách inscenace mluví režisér Pavel Havelka. 

Oldřiška Hradcová | 18. 05. 2018 10:34

Brněnské náměstí Svobody zaplnilo dobré jídlo

Brněnské náměstí Svobody zaplnilo dobré jídlo

Brňané si ode dneška mohou vychutnat několik druhů jídel a nápojů na Slavnostech dobrého jídla na náměstí Svobody. Na akci se prezentuje nejen osm brněnských restaurací a regionální prodejci jídla, ale také vinaři a pivovarníci. Vstup na akci je zdarma.

Oldřiška Hradcová | 16. 05. 2018 23:04

Studenti oslavili konec semestru

Studenti oslavili konec semestru

Studenti Masarykovy univerzity oslavili včera v Black Box Café konec semestru na tradiční akci SemestrEnd. Akci pořádá Nadační fond studentů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Podle organizátorek je cílem SemestrEndu představit univerzitní spolky, méně známé hudební interprety a především se odreagovat před začátkem období zkoušek. Kdo může akci navštívit a pro jaké interprety je určena sděluje hlavní organizátorka Viera Kalivodová. 

Oldřiška Hradcová | 16. 05. 2018 23:01

Brněnská kavárna SemTam s láskou vystavuje sušenky

Brněnská kavárna SemTam s láskou vystavuje sušenky

Milovníci sušenek mohou od úterka navštívit jejich výstavu s názvem Ze života sušenky v kavárně SemTam s láskou v Brně. Návštěvníci si při ochutnávání mohou přečíst i příběh vzniku a názvu každé ze sušenek. S nápadem přišla majitelka kavárny a autorka všech sušenek Jana Šenkýřiková. Pomocí této výstavy chce zviditelnit nejenom svou kavárnu, ale také problém s plýtváním jídla. 

Oldřiška Hradcová | 03. 05. 2018 13:59

Výzkumy předváděli zábavnou formou vědci z Masarykovy univerzity

Výzkumy předváděli zábavnou formou vědci z Masarykovy univerzity

Pět vědců z Masarykovy univerzity představilo dnes v kině Scala v Brně své výzkumy v rámci akce Science slam. Science slam organizátoři popisují jako netradiční formát popularizace vědy, ve kterém se snaží vědci předvést své výzkumy zjednodušenou a zábavnou formou. Tyto vědecké show mohou diváci navštívit každoročně v Praze i v Brně. Pro koho je akce určená sděluje organizátorka Martina Bruzlová. 

Oldřiška Hradcová | 25. 04. 2018 22:56

Králové brněnských univerzit si vyměnili názory na Královské debatě

Králové brněnských univerzit si vyměnili názory na Královské debatě

Vybraní kandidáti ze čtyř brněnských univerzit dnes diskutovali na Královské debatě na Divadelní fakultě JAMU v Brně. Královská debata je novinkou mezi disciplínami v boji o titul krále a královny Brněnského Majálesu. Debaty se zúčastnili zástupci za Masarykovu univerzitu, Vysoké učení technické v Brně, Veterinární a farmaceutickou univerzitu a Mendelovu univerzitu. Králové diskutovali jak o návrzích svých projektů, které by v případě výhry mohli zrealizovat, tak například také o poloze nového brněnského nádraží. Proč letos přidali organizátoři Majálesu právě tuto disciplínu prozrazují organizátorka Zuzana Klímová a moderátorka akce Kristýna Kolibová. 

Oldřiška Hradcová | 25. 04. 2018 22:53

JAMU zahájila festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER

JAMU zahájila festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER

Janáčkova akademie múzických umění v Brně dnes odpoledne odstartovala zahajovacím ceremoniálem pětidenní Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER. První vystoupení předvedli právě studenti JAMU. Projev na slavnostním zahájení v Divadle na Orlí měl i ambasador letošního dvacátého osmého ročníku herec Jiří Bartoška. Diváci se na festivalu mohou těšit na vystoupení hned několika škol. Kromě České republiky vystoupí například školy z Ruska, Izraeli, Jihoafrické republiky nebo letos poprvé i divadelní soubor z Arménie. 

Oldřiška Hradcová | 17. 04. 2018 18:37

Každý by si měl zkusit zaplatit bitcoinem, říká Dominik Stroukal

Každý by si měl zkusit zaplatit bitcoinem, říká Dominik Stroukal

Bitcoin je jedním z několika kryptoměn, které v posledních letech uchvátily velkou spoustu lidí v různých částech světa. Jedním z nadšenců je také ředitel Liberálního institutu a odborník na kryptoměny Dominik Stroukal. O kryptoměny se začal zajímat v roce 2011, o dva roky později začal vést přednášky na středních a vysokých školách. V roce 2015 vydal knihu s názvem „Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti“. V současnosti se Stroukal věnuje ekonomii médií, teorii ekonomických systémů a zmiňovaným kryptoměnám. 

Oldřiška Hradcová | 14. 04. 2018 14:52

Studenti uklízeli budoucí Hapalův park

Studenti uklízeli budoucí Hapalův park

Studenti a další dobrovolníci dnes odpoledne sbírali odpadky na Studentském Odpadkobraní v bývalém odkališti pod Hády. Odpadkobraní je tradiční doprovodnou akcí Brněnského Majálesu. Projekt Studentské Brno se touto akcí snaží pomoct přírodě na Hádech, kde by v nejbližších letech měl vzniknout největší brněnský park. Podrobnosti sděluje ambasador projektu Michal Hořínek.

Oldřiška Hradcová | 13. 04. 2018 02:57

Čtenáře lákají v knihovnách hlavně knižní novinky

Čtenáře lákají v knihovnách hlavně knižní novinky

Čtenáře v knihovnách lákají především rychle dostupné knižní novinky z českého i zahraničního trhu. Podle knihovníků z pobočky na Poříčí Knihovny Jiřího Mahena v Brně se chutě čtenářů v posledních letech příliš nezměnily. Jejich zákazníci jsou převážně ženy, které si půjčují z nostalgie knížky staršího vydání. 

Oldřiška Hradcová | 04. 04. 2018 10:50

Účastníky Velké Žatecké během závodu trápilo bláto

Účastníky Velké Žatecké během závodu trápilo bláto

I přes nepřízeň počasí se přespolního běhu Velká Žatecká v Žatci v sobotu zúčastnila více jak stovka běžců z okolních měst a atletických klubů ve věku od dvou do sedmdesáti let. Město Žatec společně s Atletickým klubem pořádá běh v obnovené formě po třinácté, historicky první ročník datují do minulého století. Běžci se mohou přihlásit do různých kategorií podle pohlaví a věku. 

Oldřiška Hradcová | 03. 04. 2018 11:04

Před rokem vznikly v Žatci první mikrojesle

Před rokem vznikly v Žatci první mikrojesle

Pilotní projekt žateckých mikrojeslí Chmeláček zrealizovalo na začátku loňského roku Vzdělávací centrum Podkrušnohoří. Péče o děti je díky dotacím z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu zdarma. Podle iniciátorky programu Veroniky Štábové se Chmeláček těší velkému zájmu ze strany rodičů. Souběžně mohou být v Chmeláčku čtyři děti. 

Oldřiška Hradcová | 03. 04. 2018 09:03

BuranTeatr nabízí workshopy improvizace

BuranTeatr nabízí workshopy improvizace

Zájemci o výuku improvizace a její fanoušci si od soboty užívají Měsíc improvizace v brněnském BuranTeatru. Série večerů zaměřujících se na divadelní, výtvarnou a hudební improvizaci potrvá až do poloviny dubna. Velkým lákadlem Měsíce improvizace jsou kromě několika zahraničních hostů především workshopy, o kterých mluví dramaturgyně a manažerka projektu Barbara Herucová.

Oldřiška Hradcová | 17. 03. 2018 18:05

Do Komárova se cestující dostanou hned několika spoji

Do Komárova se cestující dostanou hned několika spoji

Po ulici Dornych v neděli naposledy po 117 letech projela tramvaj linky 12. Tato linka od pondělí končí v zastávce Zvonařka z důvodu začátku projektu Tramvaj Plotní. Dopravní podnik města Brna výluku plánuje na 30 měsíců, během kterých musí cestující ve směru Komárov využít náhradní autobusovou dopravu. Z přestupního uzlu Úzká jezdí do Komárova hned několik autobusů, DPMB také zřídilo speciální autobusovou linku x12.

Oldřiška Hradcová | 16. 03. 2018 19:42

Uplynulo 79 let od nacistické okupace Kounicových kolejí

Uplynulo 79 let od nacistické okupace Kounicových kolejí

Vzpomínkové shromáždění k 79. výročí okupace českých zemí nacistickým Německem v roce 1939 dnes v Brně zorganizoval Český svaz bojovníků za svobodu. Pietní květiny položili zástupci ČSBS společně s pamětníky a zástupci Univerzity obrany na Kounicových kolejích, které během nacistické okupace fungovaly jako věznice a popraviště. Bylo zde popraveno okolo 800 vysokoškoláků, vlastenců a odbojářů. K důležitosti tohoto výročí se vyjadřuje předseda oblastního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu Jan Jandl.

Oldřiška Hradcová | 15. 03. 2018 19:03

V Brně fungují dvě veřejné ledničky

V Brně fungují dvě veřejné ledničky

První veřejnou ledničku na Římském náměstí mohou Brňané využívat od začátku roku. Nyní k sdílené ledničce a skříni neboli Share Pointu přibyde i lednička v kavárně Black Box Café. Projekt veřejné lednice vytvořila skupina studentů z Masarykovy univerzity, kteří se zaměřují na problém plýtvání jídlem a potravinami. Komu je lednička určená, sděluje jedna ze zakladatelek projektu Tereza Navrátilová. 

Oldřiška Hradcová | 14. 03. 2018 21:06