Detail autora


Markéta Jakicová


E-mail: 459830@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Aukce dresů Komety vydělala téměř půl milionu korun. Podpoří vznik nového stadionu za Lužánkami

Aukce dresů Komety vydělala téměř půl milionu korun. Podpoří vznik nového stadionu za Lužánkami

Stejně jako po každé hokejové sezoně poděkovali i letos brněnští hokejisté fanouškům. Kometa Brno uspořádala aukci, ze které si mohli hokejoví příznivci odnést dresy z loňské mistrovské sezony. Výtěžek aukce je téměř 500 tisíc korun a částka poputuje na projekt Nový Zimák za Lužánky. Hokejový klub tak podpoří soukromé investory, kteří v budoucnu nový stadion zaplatí. 

Markéta Jakicová | 03. 10. 2017 17:07

AKTUÁLNĚ: Brněnští taxikáři podpořili pražské kolegy

AKTUÁLNĚ: Brněnští taxikáři podpořili pražské kolegy

Pondělní protesty pražských taxikářů proti alternativní službě Uber podpořili i kolegové z Brna. Na 70 z nich vyjelo krátce po poledni od parkoviště u Riviéry směrem na letiště v Tuřanech. Taxikáři nechtěli blokovat dopravu, ale pouze podpořit řidiče pražské taxislužby. Zástupci z brněnského Krajského soudu vydali letos v červenci předběžné nařízení, které zakazuje v Brně službu Uber.

Markéta Jakicová | 02. 10. 2017 17:39

FOTOREPORTÁŽ: Na Špilberku složili slib noví hasiči

FOTOREPORTÁŽ: Na Špilberku složili slib noví hasiči

Hradním nádvořím Špilberku zazněla v pondělí odpoledne přísaha nových hasičů. Při ceremoniálu zároveň dostali ocenění za zásluhy nejenom profesionální příslušníci, ale i běžní občané. Zejména ti, kteří pomáhali při dopravních nehodách nebo likvidaci ptačí chřipky. Medaile předávali náměstek generálního ředitele Slavomír Bell, náměstkyně hejtmana Taťána Malá a také ředitel hasičů Jihomoravského kraje Jiří Pelikán. 

Markéta Jakicová | 27. 09. 2017 11:40

World’s champion despite of terrifying conditions

World’s champion despite of terrifying conditions

Isn’t possible to watch the fire fighters in a prime time on a television. Sometimes media shoot a report from fire fighter’s championship, nevertheless nothing else. Even though in Czech Republic is fire sport between a sort of people well known. About passion to fire sport might tell a story Lukas Kroupa, who spent his previous life connected with these special sport, which initiated him to dream about future fireman’s career.

Markéta Jakicová | 15. 05. 2017 22:44

The Faculty of Social Studies supports the Political Science Symposium

The topic followed-up previous successful years with an analysis of current military and security threats emerging in the Central European region.


Markéta Jakicová | 10. 04. 2017 19:35

Stay in a new country has taught Anna to appreciate every culture, language and traditions

Anna is a twenty-year old student from Russia. She was dreaming about studying abroad and her dreams came true. She left her home and has started learning unknown language, meeting new friends and being responsible for herself in a foreign country.

 

Markéta Jakicová | 21. 03. 2017 15:04