Detail autora


Gabriela Pišínová


E-mail: 457961@mail.muni.cz

Příspěvky autora

TEACHER, NANNY OR NURSE?

TEACHER, NANNY OR NURSE?

Although I was sitting in the uncomfortable and the smallest chair ever, I was in a good mood. There were many memories around me, in those painted walls, illustrations and in the kitchen where I used to prepare as a child the best plastic chicken.

I heard well-known noise, something between the clan of the screaming Indians or the herd of elephants. Maybe both. The group of children came into the class and so their teacher. Eva Pišínová.

I listen to her reading a fairy tale, she intoned every character in depth. Some children fell asleep but most of them were annoying. She changed calm voice and shouted at them to be quiet loudly. After she gave them the happy ending, she sat next to me at the round small table. “Sorry, we can begin,” she said with the smile. 

Gabriela Pišínová | 14. 12. 2017 23:00

Brno rozzáří vánoční výzdoba za miliony

Brno rozzáří vánoční výzdoba za miliony

Přípravy na adventní svátky v Brně vrcholí, technici rozmisťují po městě světelné dekorace a staví tržní stánky. Vzhledem k náročnosti příprav začali centrum města zdobit už v polovině října. Na Náměstí Svobody už lesníci vztyčili vánoční strom, nyní má město týden na jeho ozdobení. Letošní osmnáctimetrový smrk ztepilý se zároveň s ulicemi rozsvítí už 24. listopadu v 17 hodin.

Gabriela Pišínová | 16. 11. 2017 14:43

Kam na vysokou? Maturantům radí na Gaudeamu nebo v poradnách

Kam na vysokou? Maturantům radí na Gaudeamu nebo v poradnách

Zájemci o vysokoškolské studium stojí před důležitým rozhodnutím. Jaký obor studovat si přijeli vyjasnit do Brna na veletrh vysokých škol. Na Gaudeamu se studenti u stánků více než 600 škol můžou zeptat na cokoliv je zajímá. Je pro ně taky připravený testovací program, který jim po zodpovězení 45 otázek vygeneruje obory, pro které mají nejlepší předpoklady. Mezi další způsoby, jak si nechat poradit s výběrem univerzity, patří návštěva kariérní nebo pedagogicko-psychologické poradny.

Gabriela Pišínová | 02. 11. 2017 10:13

Czech Republic is my home, but some things only Russia can offer, says Anastasia from Mostar

Czech Republic is my home, but some things only Russia can offer, says Anastasia from Mostar

In the very beginning, she was excited about moving to foreign country, she wanted to explore it and make new friends there. She realized immediately that it wouldn´t be easy to fit in another culture and understand those strange unfashionable people.However, her family made it, they built a new home in Brno, 3500 miles far from their birthplace. Twelve years old Anastasia Kriushenko and her family settled down in the Czech Republic, a land they had never heard about before.

Gabriela Pišínová | 23. 10. 2017 09:51

Mince nebo fotografie, lidé můžou vybírat obsah časové schránky

Mince nebo fotografie, lidé můžou vybírat obsah časové schránky

Pamětní schránku uloží zaměstnanci Filozofické fakulty Masarykovy univerzity do rekonstruované budovy. Co bude obsahem boxu, mohou navrhnout i studenti. Jestli si lidé za stovky let přečtou výroční zprávu školy nebo prohlédnou současné mince, se rozhodne do konce podzimu. Do té doby mohou studenti a veřejnost zasílat své nápady profesoru Krobovi, který spolupracuje s projektanty stavby.

Gabriela Pišínová | 03. 10. 2017 12:14