Detail autora


Adéla Formánková


E-mail: 457822@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Čtenáři si v Moravské zemské knihovně mohou vypůjčit knihy i ze Spojených států

Čtenáři si v Moravské zemské knihovně mohou vypůjčit knihy i ze Spojených států

Návštěvníci Moravské zemské knihovny mají k dispozici celkem pět zahraničních knihoven. Na včerejší exurzi si účastníci mohli poslechnout o původu knih z Rakouska, Velké Británie, Německa, Spojených států amerických nebo ze Španělska. Všechny tituly pocházejí z tamějších vydavatelství. Čtenáři si mohou půjčit literárně-vědné dokumenty, učebnice, beletrii i cizojazyčné filmy s českými titulky. 

Adéla Formánková | 13. 03. 2018 17:52

Podnikatelům od května přibydou nové povinnosti. Důvodem je ochrana osobních údajů

Podnikatelům od května přibydou nové povinnosti. Důvodem je ochrana osobních údajů

Nové evropské nařízení o ochraně osobních údajů začne platit 25. května. Podle oficiálních prospektů ministerstva průmyslu a obchodu má zvýšit ochranu osobních údajů občanů a zlepšit úroveň tuzemského podnikatelského prostředí. Přináší podnikatelům množství nových závazků. Za jejich nedodržování jim hrozí vysoké pokuty. 

Adéla Formánková | 10. 03. 2018 18:49

Science Café: Ke kávě servírujeme vědu

Science Café: Ke kávě servírujeme vědu

Každý měsíc Science Café přinese do brněnských kaváren přednášku a diskuzi s odborníkem z jiné oblasti vědy. Účastníků přibývá a do projektu se přidávají další města. Zakladateli projektu jsou absolventi Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Hanka Valentová a Lukáš Soukup. Letos oslaví desetileté výročí od první přednášky. Do Brna zve vědce už sedm let Kristýna Kounková.

Adéla Formánková | 08. 03. 2018 19:37

The Krampus Parade has expanded to Moravia

The Krampus Parade has expanded to Moravia

It seems like hell has come on earth – the clank of metal chains and apocalyptic music brings out of red smoke the most macabre and disgusting creatures. You smell sulphur and animal stench. Do you really believe the roadblocks will protect you?

Adéla Formánková | 23. 12. 2016 09:02

THE HUNGER GAMES: “May the odds be ever in your favour.”

The first film of a series which attracted a new wave of fandom all around the world. A piece directed by Garry Ross was filmed according to the world bestseller by Suzanne Collins. This film will drag you into a world where every year the capital’s dictatorship holds games to remind the inhabitants of its power. In each of the twelve districts, there are two tributes allotted – a boy and a girl – who are going to fight for their lives in the arena by slaughtering other children. And only one of these children can win this twisted competition. 

 

Adéla Formánková | 23. 11. 2016 23:09

Masaryk University gains a valuable addition in a student of Political Science

Matt Coates is twenty-one-year-old student from Vermont, US, who laughs at every question you ask him. Judging from his appearance,

you would say he is Irish but his accent and directness disclose his origin.

Adéla Formánková | 25. 10. 2016 19:54