Detail autora


Michaela Černá


E-mail: 440504@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Recenze: Ženy a panenky

Recenze: Ženy a panenky

Studentský divadelní soubor Ďas ztvárnil drama od Arnošta Goldflama s názvem Ženy a panenky pod režií Martiny Vrtělové. Hra, kterou uvedl poprvé 16. května v atriu fakulty sociálních studií, nabízí divákům sondu do života žen a jejich údělu na tomto světě plném krutosti, absurdních situací a nepochopení.

Michaela Černá | 22. 05. 2016 14:59

Vlastenectví počesku

Vlastenectví počesku

Mistroství světa v hokeji je v plném proudu a Česká republika vyhrává jeden zápas za druhým. Hospody se plní fanoušky, v supermarketech prodávají mávátka a majitelé aut na zpětná zrcátka navlékají vlajky. Těšíme se, až uslyšíme naší hymnu, někdo se možná i postaví a uroní slzu. Jsme přece národ vlastenců. Ovšem jen na pouhých sedmnáct dní v roce.

Michaela Černá | 18. 05. 2016 19:24

Ďivadlo aktivních /a/sociálů uvede hru Restaurace U Cibulové Mary

Ďivadlo aktivních /a/sociálů uvede hru Restaurace U Cibulové Mary

Divadelní spolek ĎAS - Ďivadlo aktivních /a/sociálů vznikl minulý školní rok. Tento týden uvede nově připravovanou autorskou hru s názvem Restaurace U Cibulové Mary. Jde o situační komedii plnou absurdních okamžiků, která je ovšem založena na reálných událostech jednoho brněnského podniku. Jejím autorem je režisér a zakladatel spolku Mirek Tobiáš Hošman.

Michaela Černá | 10. 05. 2016 10:40

Work and travel je skvělá příležitost, jak strávit nějaký čas v USA, říkají studenti

Tři měsíce práce a měsíc cestování po USA. Tuto možnost využívá stále více studentů vysokých a vyšších odborných škol. Program Work and travel je jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat vízum a strávit nějaký čas ve Spojených státech amerických. Kromě nových zkušeností a vydělaných peněz studenti získají i lepší dovednosti komunikace v anglickém jazyce.

Michaela Černá | 26. 04. 2016 19:18

Rok života v Brazílii. Amazonský prales, exotika a karneval.

Rok života v Brazílii. Amazonský prales, exotika a karneval.

Exotické ovoce, krásná příroda, karneval. Václav Mečíř se rozhodl na rok vycestovat do Brazílie, kde nejen studoval, ale také se naučil plynně portugalsky, procestoval kus země a našel si přátele na celý život. "Brazílie je velice rozdílná oproti Česku. Ať už jde o způsob života, chování a vyjadřování lidí, jídlo, příroda, podnebí. Vše je jiné. Nechci říkat, kde je to lepší a kde horší. Porovnat musí každý sám," říká mladý cestovatel.

Michaela Černá | 24. 04. 2016 17:32

Lucemburské opráski na Špilberku mají pobavit i poučit

Lucemburské opráski na Špilberku mají pobavit i poučit

Muzeum města Brna ve spolupráci s Opráski sčeskí historije uspořádalo na Šilberku výstavu k příležitosti výročí 700 let od narození Karla IV. Komiskové příběhy jsou zaměřeny na dynastii Lucemburků a její význam pro českou historii. Výstava je doplněna autentickými historickými předměty a archeologickými nálezy. Cílem autora je nejen pobavit diváky, ale zároveň šířit osvětu.

Michaela Černá | 20. 04. 2016 19:35

Brno je město, kde bych chtěl žít, říká Ital Valentino Cristini

Brno je město, kde bych chtěl žít, říká Ital Valentino Cristini

Ital Valentino Cristini se rozhodl v průběhu studia střední školy vycestovat přes program AFS (organizace mezikulturní spolupráce) na rok do zahraničí. Odjel do České republiky a po ukončení maturity se sem vrátil studovat vysokou školu. Než sem přijel, nevěděl, kde republika leží. Zemi si ale oblíbil natolik, že by tu chtěl zůstat i po ukončení studia arboristiky. 

Michaela Černá | 12. 04. 2016 21:52

Těžký život alergika

Těžký život alergika

Pyly. Léky. Kapesníky. Přichází jaro, alergická sezóna. Čekárny se plní pacienty, jejich kapsy zase posmrkanými kapesníky. Každý rok je to stejné a naděje, že se to někdy změní pomalu umírá. Alergici se dál každou sezónu dopují léky a stávají se z nich závisláci. Jenže ono to nebude tak černobílé, jak se může zdát...

Michaela Černá | 09. 04. 2016 18:51

Fotoreportáž: Mezinárodní veletrh zemědělské techniky Techagro

Fotoreportáž: Mezinárodní veletrh zemědělské techniky Techagro

Mezinárodní veletrh Techagro je největším veletrhem svého druhu ve střední Evropě. Má více než dvacetiletou tradici a akce se účastní okolo sto tisíc návštěvníků. Nejnovější zemědělské technologie a trendy si mohli Brňané prohlédnout na Brněnském výstavišti od 3. do 7. dubna.

Michaela Černá | 07. 04. 2016 19:44

Fotoreportáž: Velikonoční trhy v Jablonci nad Nisou

Fotoreportáž: Velikonoční trhy v Jablonci nad Nisou

První jarní dny mohli Jablonečtí využít k procházce po Velikonočních trzích. Přes nepříznivé počasí přilákala akce velké množství návštěvníků, kteří se zahřáli medovinou, dali si něco z tradiční české kuchyně a za doprovodu lidových písní si prohlédli stánky.

Michaela Černá | 26. 03. 2016 10:11

Těžký život raw vegana

Těžký život raw vegana

V poslední době je velká móda dodržovat speciální stravovací režim. Je to vlastně takový paradox. V dobách, kdy je k dostání vše, na co si vzpomeneme, přibývá pořád více těch, kteří toho spoustu odmítají. Někteří nechtějí jíst maso či živočišné výrobky, jiní zase cokoliv s obsahem lepku a další nepozřou nic, co prošlo tepelnou úpravou.

Michaela Černá | 24. 03. 2016 08:27

Brňané si mohou prohlédnout nejlepší stavby v Alpách

Brňané si mohou prohlédnout nejlepší stavby v Alpách

Příznivci architektury mohou od včerejšího večera navštívit dvě výstavy věnující se horským stavbám. První se jmenuje Postaveno v horách a druhá Nové stavby ve švýcarských horách. „Tento projekt by měl být určitou inspirací pro Českou republiku,“ řekl vedoucí Galerie Jaroslava Fragnera Dan Merta. Expozice v Brně bude k vidění do 4. dubna, poté se přesune do Prahy.

Michaela Černá | 23. 03. 2016 19:56

Recenze: Jaromír 99 Nechte mě tady!

Recenze: Jaromír 99 Nechte mě tady!

Nechtě mě tu! Vzkazuje Jaromír Švejdík alias Jaromír 99. Touto parafrází věty ze starých partyzánských filmů vyjadřuje skutečnost, že našel svůj styl, u kterého chce zůstat. Ještě aby ne. Vždyť právě díky němu se zapsal do povědomí uměleckých nadšenců i širší veřejnosti, která ho zná především díky snímku Alois Nebel. Součástí výstavy jsou i další jeho díla, která získala uznání nejen v Česku, ale také ve světě.

Michaela Černá | 14. 03. 2016 21:06

Fakulta sociálních studií už má také svůj oficiální ples. Doufáme, že se z toho stane tradice, říká organizátorka

Fakulta sociálních studií už má také svůj oficiální ples. Doufáme, že se z toho stane tradice, říká organizátorka

Na vysokých školách skončilo zkouškové období a přichází sezóna fakultních plesů. Na slavnostní událost se mohou těšit studenti filozofie, práva, přírodních věd, sportovních studií a letos poprvé i studenti fakulty sociálních studií, který až doposud svůj oficiální ples neměli. Oficiální ples pořádají čtyři studentky s podporou proděkanky fakulty.

Michaela Černá | 13. 03. 2016 17:18

Jak vypadá vrchol osmitisícovky? Výstava v Technickém muzeu zobrazuje výstup na Manaslu

Jak vypadá vrchol osmitisícovky? Výstava v Technickém muzeu zobrazuje výstup na Manaslu

Fotografická výstava v Technickém muzeu s názvem „Stopy na Manaslu“ zachycuje atmosféru, kterou členové expedice zažívali při výstupu na Nepálskou osmitisícovku. Expozice je doplněna informacemi o cestách na vrchol i hoře samotné. V průběhu února byl také připravený doprovodný program v podobě přednášek, které vedli horolezci a výtvarně-technických dílen pro všechny věkové kategorie.

Michaela Černá | 12. 03. 2016 23:52