Detail autora


Daniela Walová


E-mail: 439509@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Lidé dnes objevovali taje kardiologie

Lidé dnes objevovali taje kardiologie

Kardiologové z Fakultní nemocnice Brno dnes u příležitosti Kardiodne zpřístupnili své oddělení veřejnosti. Náplní akce byla prohlídka kardiologické kliniky. Návštěvníci také mohli zadarmo podstoupit vyšetření cholesterolu, krevního tlaku či glykémie a své výsledky probrat s lékaři. Více informací o této akci sdělil primář Ondřej Toman. 

Daniela Walová | 15. 05. 2016 18:29

Budoucí pedagogové usilují o změnu svého vzdělávání

Budoucí pedagogové usilují o změnu svého vzdělávání

Studentskou iniciativu Otevřeno vytvořili studenti Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v prosinci loňského roku, aby dali najevo nespokojenost se současným stavem svého vzdělávání. Za poměrně krátkou dobu se jim podařilo myšlenku hnutí převést i na další pedagogické fakulty v Praze či v Olomouci. Budoucí pedagogové usilují zejména o zvýšení počtu praxí během studia a odstranění přebytečných teoretických předmětů. Více studentské hnutí přiblížila studentka lektorství angličtiny Ivona Fořtová. 

Daniela Walová | 03. 05. 2016 14:27

Filip Teller bavil diváky festivalu Bonjour Brno

Filip Teller bavil diváky festivalu Bonjour Brno

Pátý díl divadelní talkshow Tell or show se uskutečnil v sobotu večer v prostorách Buranteatru. Vzhledem k tomu, že představení se hrálo u příležitosti právě probíhajícího festivalu Bonjour Brno, tématem večera byly francouzské fenomény. O těch povídali módní návrhářka Monika Drápalová, hrabě Constantin Kinský a cyklista René Andrle. Na to, jak show probíhala a jak dlouho trvá její příprava, jsme se zeptali přímo na místě. 

Daniela Walová | 18. 04. 2016 19:57

Ženy si dnes mohou vyzkoušet kupní sílu mužů

Ženy si dnes mohou vyzkoušet kupní sílu mužů

Symbolickou akci s názvem Den za rovné příjmy uspořádala organizace NESEHNUTÍ ve spolupráci s dalšími organizacemi. Chtějí společně upozornit na neférové rozdíly v platech a penzích můžu a žen. V Česku ženy vydělávají o dvacet dva procent méně než muži. Právě takovou slevu jim celý dnešní den nabízí více než padesát brněnských podniků, které se akce zapojily. Její myšlenku objasnila koordinátorka Diana Gregorová. 

Daniela Walová | 15. 04. 2016 17:37

Každý člověk by si z jídelníčku diabetika měl vzít příklad

Každý člověk by si z jídelníčku diabetika měl vzít příklad

Světový den monitoringu diabetu připadá na 14. dubna. Výskyt diabetu neboli cukrovky v současné populaci dramaticky narůstá. V České republice podle statistik každoročně přibude zhruba dvacet tisíc nových nemocných. Při podcenění léčby může dojít k slepotě, cévním a srdečním problémům či odumírání končetin. Nejčastější je cukrovka druhého typu, při které v těle chybí inzulín částečně. Pouze deset procent diabetiků trpí prvním typem, kdy se jejich tělo musí vypořádat s naprostým nedostatkem inzulínu. To je i případ pětadvacetiletého Lukáše Števka. 

Daniela Walová | 14. 04. 2016 22:51

Brněnským řidičům se nelíbí úprava provozu na kruhových objezdech

Brněnským řidičům se nelíbí úprava provozu na kruhových objezdech

Před pár dny upozornila média na novou změnu v pravidlech jízdy na kruhovém objezdu. Podle letošní nové vyhlášky platí, že před kruhovým objezdem už nemusí být spolu se značkou „Kruhový objezd“ také značka „Dej přednost v jízdě!“ V tomto případě musí řidič dodržet přednost zprava, a tudíž musí na kruhovém objezdu pouštět přijíždějící auta. Zeptali jsme se brněnských řidičů, co si o změně myslí. 

Daniela Walová | 23. 03. 2016 17:00

Brněnští silničáři díky slabé zimě ušetřili

Brněnští silničáři díky slabé zimě ušetřili

Včera podle kalendáře skončila zima. Letos o sobě ale nedala příliš znát, což se značně projevilo například na úpravě silnic. Většina českých měst výrazně ušetřila na údržbě silnic tím, že nevypotřebovala tolik posypových solí, kolik bývá průměrně zapotřebí. O tom, jaké množství posypové soli letos ušetřili brněnští silničáři a jak s úsporou naloží, více pověděl ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák. 

Daniela Walová | 21. 03. 2016 19:31

Na Mendelově univerzitě zkoumají  vliv cukru na lidské vnímání

Na Mendelově univerzitě zkoumají vliv cukru na lidské vnímání

Tým z Mendelovy univerzity nedávno zahájil výzkum o vlivu cukru na poznávací funkce a nervovou soustavu. Momentálně se nachází v připravovací fázi, kdy se všichni zájemci o zapojení do výzkumu mohou až do dubna přihlašovat. Testující se budou snažit určit, jakým způsobem ovlivňuje vysoká konzumace cukru lidskou pozornost, komunikační schopnosti či paměť.  

Daniela Walová | 18. 03. 2016 11:21

Jaké jsou termíny brněnských univerzit pro podání přihlášek do navazujícího magisterského studia?

Pokud jste právě čerstvě obdrželi bakalářský titul a přemýšlíte o tom, kam vaše studijní cesty povedou dál, je pravý čas rozhodnout se a podat si přihlášky k navazujícímu magisterskému studiu. Dokdy je třeba přihlášky poslat jsme se zeptali na třech nejznámějších brněnských univerzitách. 

Daniela Walová | 09. 03. 2016 17:18

Francouzská aliance zve na večírek frankofonní kultury

Milovníci a obdivovatelé všeho francouzského se mohou těšit na Frankofonní večírek, který se uskuteční tuto středu na Francouzské Alianci na Moravském náměstí od půl osmé večer. Měsíc březen se totiž nese v duchu oslav frankofonie, jejíž svátek připadá na 20. března. O tom, co bude na programu večera, více přiblížila ředitelka brněnské Francouzské aliance Aude Martin.

Daniela Walová | 06. 03. 2016 18:51

Debatéři z FSS pomohli středoškolákům založit debatní klub

Debatéři z FSS pomohli středoškolákům založit debatní klub

Studenti na Gymnáziu Slovanské náměstí se od minulého týdne mohou těšit na nový seminář v jejich rozvrhu. Je jím debatování. Vzhledem k tomu, že v České republice není tradice debatních klubů oproti Slovensku příliš rozšířená, nemají čeští středoškoláci zajímající se o debatu příležitost se rozvíjet dříve než na vysoké škole. Členové debatního klubu Fakulty sociálních studií, který na půdě fakulty působí skoro deset let, se proto rozhodli podpořit iniciativu brněnských gymnazistů a pomohli jim se založením debatního semináře. O tom, co v něm na studenty čeká, pověděl více jeden z nejzkušenějších členů vysokoškolského debatního klubu Petr Gongala. 

Daniela Walová | 04. 03. 2016 10:37