Detail autora


Kateřina Červíková


E-mail: 436225@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Volejbalové reprezentaci odstartovala příprava na Světovou ligu

Volejbalové reprezentaci odstartovala příprava na Světovou ligu

Intenzivní příprava začala minulý týden národnímu volejbalovému týmu. V Brně se reprezentace pod vedením španělského trenéra Miguela Ángela Falascy připravuje na Světovou ligu, která odstartuje v polovině června. Na soupisce je nyní osmnáct hráčů, z nichž vzejde závěrečná nominace. Kromě zkušených volejbalistů, jako jsou blokaři Aleš Holubec, Jakub Veselý nebo Lubomír Staněk, jsou v nominaci také mladé naděje, například devatenáctiletý Jan Galabov nebo o tři roky starší brněnský hráč Marek Zmrhal. Jak se tým připravuje na nadcházející zápasy a jak si hráči mezi sebou rozumí, popisuje poslední zmíněný, smečař a nováček seniorské reprezentace, Marek Zmrhal.

Kateřina Červíková | 18. 05. 2016 17:36

Ultramaratonec Daniel Orálek: Nejsem talentovaný sportovec

Ultramaratonec Daniel Orálek: Nejsem talentovaný sportovec

Daniel Orálek je nejúspěšnějším českým ultramaratoncem, který se umisťuje v nejnáročnějších závodech současnosti. Přesto o sobě skromně prohlašuje, že není talentovaným běžcem. Tento šetačtyřicetiletý Brňan, který se živí jako programátor, má však na svém kontě mimo jiné páté místo z 246 kilometrů dlouhého Spartathlonu nebo desáté místo z Badwather maratonu, závodu, který se koná v americkém Údolí smrti, kde denní teploty překračují padesát stupňů Celsia. Jaký nejdelší závod ultramaratonista běžel a jak se jeho tělo vypořádává s fyzickou náročností extrémních běhů prozrazuje v krátkém rozhovoru.

Kateřina Červíková | 14. 05. 2016 21:40

Stý ohňostroj přehlídky Ignis Brunensis spatří diváci začátkem června

Stý ohňostroj přehlídky Ignis Brunensis spatří diváci začátkem června

Přesně za dva týdny bude zahájen festival Brno, město uprostřed Evropy, jehož součástí je více než padesát kulturních, sportovních a zábavních akcí. Součástí již devatenáctého ročníku je tradičně mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj zazáří nad Brněnskou přehradou 4. června. Čím bude letošní přehlídka výjimečná prozrazuje manažer festivalu Ondřej Morávek.

Kateřina Červíková | 13. 05. 2016 21:37

Souboj univerzit vyhráli fotbalisté Vysokého učení technického

Souboj univerzit vyhráli fotbalisté Vysokého učení technického

V prvním fotbalovém souboji mezi dvěma největšími brněnskými univerzitami zvítězili hráči Vysokého učení technického nad Masarykovou univerzitou 2:1. Včerejší zápas na stadionu v Srbské ulici sledovaly čtyři tisíce diváků. Zápas hodnotí trenér Masarykovy univerzity, bývalý hráč a trenér Zbrojovky Brno Karel Večeřa.

Kateřina Červíková | 20. 04. 2016 19:27

Volejbalisté Brna porazili České Budějovice a po šestadvaceti letech si zahrají finále nejvyšší soutěže

Volejbalisté Brna porazili České Budějovice a po šestadvaceti letech si zahrají finále nejvyšší soutěže

Volejbalisté Brna včera na domácí půdě porazili v šestém semifinálovém utkání českobudějovický Jihostroj 3:0, a sérii tak vyhráli v poměru 4:2 na zápasy. Finále si brněnští volejbalisté zahrají proti Liberci. O vítězném utkání a přípravě na boj o titul hovoří trenér brněnského týmu Ondřej Marek.

Kateřina Červíková | 19. 04. 2016 20:51

Mírná zima počet klíšťat zásadně neovlivní

Mírná zima počet klíšťat zásadně neovlivní

Březen a duben jsou měsíce, ve kterých je aktivita klíšťat nejvyšší. V souvislosti s mírnější zimou ale odborníci výraznější nárůst klíšťat neočekávají. Zimy jako takové, totiž nejsou pro tohoto parazita problémem. Klíšťata jsou aktivní, jen když mají příznivé podmínky. Jaké to jsou vysvětluje Petr Kodým se Státního zdravotního ústavu.

Kateřina Červíková | 17. 04. 2016 22:29

Policisté a vojáci dohlíží v Brně na bezpečnost. Podle některých je to zbytečné

Policisté a vojáci dohlíží v Brně na bezpečnost. Podle některých je to zbytečné

Společné hlídky vojáků a policistů v centru Brna potkávají lidé už téměř měsíc. Mají za úkol zvyšovat bezpečnost obyvatel. Nařízení, které přijala vláda v souvislosti s teroristickými útoky v Bruselu, potrvá do 23.května. Názory lidí na to, zda má toto bezpečností opatření smysl, se různí.

Kateřina Červíková | 14. 04. 2016 23:38

V bohunickém kampusu se o víkendu tančilo

V bohunickém kampusu se o víkendu tančilo

Univerzitní kampus v Bohunicích o víkendu zaplnily stovky lidí. Přišli se podívat na taneční soutěž Brno Open Dance 2016, která se letos konala již po čtrnácté. Před deseti lety párové tance zpopularizovala televizní soutěž StarDance a zájem lidí o tento sport je stále vysoký. Potvrzuje to i nedělní vítěz standardu, tanečník David Odstrčil.

Kateřina Červíková | 22. 03. 2016 11:48

Fotbalisté Brna porazili Duklu 3:0

Hráči brněnské Zbrojovky včera ve dvaadvacátém kole nevyšší soutěže porazili na domácím hřišti pražskou Duklu 3:0 a v tabulce jsou tak šestí. O jeden z nejrychlejších gólů v lize se postaral ve čtrnácté vteřině zápasu hráč Zbrojovky Alois Hyčka.

Kateřina Červíková | 20. 03. 2016 21:10

Nejstarší účastnice Běhu Lužánkami: Začít běhat můžete v každém věku

Nejstarší účastnice Běhu Lužánkami: Začít běhat můžete v každém věku

Hana Tučková z Olomouce začala běhat v padesáti letech. V té době bylo letošnímu vítězi Běhu Lužánkami, Keňanovi Joelu Mwangimu deset. Nejstarší závodnice běhu ale nesoutěží proto, aby stála na stupních vítězů, ale protože má z běhání radost. Tradiční brněnský závod si oblíbila a letos se ho zúčastnila potřetí v řadě. Proč přijíždí právě do Lužánek?

Kateřina Červíková | 20. 03. 2016 21:07

Jak vyrobit zubní pastu nebo jak uvařit japonské taštičky „Gyoza” se lidé dozví na VeganFestu, který se koná v Brně

Brno - Že není VeganFest jen pro vyznavače tohoto životního stylu se mohou lidé přesvědčit v Brně, kde se od minulého víkendu koná festival VeganFest 2016. Pořadatelé festivalu připravili pro návštěvníky workshopy, přednášky, filmy a program pro děti, nejen s veganskou tematikou.

Kateřina Červíková | 07. 03. 2016 21:08

Volejbalisté Brna včera na domácí půdě porazili Benátky nad Jizerou a v základní části extraligy tak skončí nejhůř čtvrtí

Brno ‒ Tři body vybojovali v předposledním kole základní části extraligy hráči Brna, když ve třech setech porazili soupeře z Benátek nad Jizerou 3:0 (22, 18, 22).

Kateřina Červíková | 06. 03. 2016 22:00