Matěj Karmazín

E-mail: 427436@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Plzeň zvládla šlágr, fotbalová liga je v podstatě rozhodnutá

Do konce fotbalové Synot ligy sice zbývají ještě tři kola, o všem podstatném se ale zdá být rozhodnuto už teď. Plzeň má na prvním místě šestibodový náskok, o který by ji mohlo připravit jen obrovské selhání v závěru. I na opačném pólu tabulky vše vypadá jednoznačně, Hradec Králové s Českými Budějovicemi ztrácí na poslední nesestupovou příčku shodně pět bodů. V posledních třech kolech tak bude nejzajímavější sledovat souboj o čtvrté místo zajišťující postup do předkola Evropské ligy, což před sezonou čekal asi málokdo.

Matěj Karmazín | 11. 05. 2015 22:12

Jak napsat seminárku za jeden den

Zná to asi každý. S blížícím se koncem semestru a začátkem zkouškového období se nahromadí nejrůznější testy, prezentace a seminárky. A protože student obvykle nechce všechen svůj čas věnovat jen škole, leckdy se může stát, že mu na napsání důležité seminární práce zbyde jeden jediný den. V takovém případě ale není nutné propadat panice, protože za čtyřiadvacet hodin se kromě školních povinností dá stihnout ještě spousta dalších věcí.

Matěj Karmazín | 11. 05. 2015 08:41

Praha žije hokejem, Češi si šampionát prostě užívají

Po jedenácti letech se do České republiky vrátilo Mistrovství světa v ledním hokeji a zatím se opět ukazuje, že Češi tento sport milují. Tisíce lidí v národních dresech, beznadějně vyprodané zápasy a atmosféra, ze které místy běhá mráz po zádech. Páteční utkání české reprezentace proti Rakousku ukázalo, že fanouškům nezáleží na kvalitě soupeře, a také proti slabším Rakušanům fandili jako o život. Odměnou jim bylo čtyrgólové vítězství a důležité tři body.

Matěj Karmazín | 09. 05. 2015 16:25

Jsou festivaly noční můrou, nebo nezapomenutelným zážitkem?

Léto už pomalu klepe na dveře a s ním se blíží i tradiční festivalová sezona. K teplým měsícům festivaly patří stejně neodmyslitelně jako moře, opalování nebo zmrzlina. Lidé je však vnímají dost rozdílně. Jedni si léto bez křepčení u pódia pod širým nebem nedokážou představit, druzí o tlačenici mezi tisícovkami lidí nemohou ani slyšet. Jaká jsou pro a proti letních festivalů? Co na nich lidi nejvíc láká?

Matěj Karmazín | 27. 04. 2015 21:42

Cestovat načerno je díky aplikaci Fare2Bandit jednodušší

Je to prosté. V metru nebo v tramvaji potkáte revizora, uvedete, jak vypadá, na které jede lince, v jakém směru a za minutu už o něm mohou vědět tisíce dalších lidí. Mobilní aplikace Fare2Bandit je založena na systému vzájemného sdílení informací o pozicích revizorů. Umožňuje i označování stanic, na kterých revizoři nejsou, čímž výrazně usnadňuje jízdu načerno. Nejvíce aktivních uživatelů má v Praze, postupně se ale rozšiřuje do celé Evropy.

Matěj Karmazín | 25. 04. 2015 11:31

Aktuálně: Nová výstava připomíná sedmdesát let od konce války

Fotografie, mapy, zbraně nebo části vojenské výstroje. To vše mohou návštěvníci vidět na výstavě Konec vlády hákového kříže - osvobození Moravy 1945, kterou dnes představili zástupci Moravského zemského muzea. Výstava podrobně popisuje především boje na jižní Moravě, slavnostně ji zahájí vernisáž, která začíná dnes v sedmnáct hodin. Veřejnost má možnost exponáty obdivovat od zítřka.

Matěj Karmazín | 23. 04. 2015 15:33

Po umístění v první desítce bych objala celý svět, říká lyžařka Nováková

Před uplynulou sezonou dokázala ve Světovém poháru bodovat v jediném závodě. Letos se ale jedenadvacetiletá běžkyně na lyžích Petra Nováková začala prosazovat mnohem výrazněji. Několik dobrých umístění, mezi nimiž vyniká především desáté místo z Davosu, z české reprezentantky před lednovým Tour de Ski dělalo nejlepší závodnici Světového poháru do třiadvaceti let. Ve třetím závodě slavné tour si však poranila rameno, což jí předčasně ukončilo nadějně rozjetou sezonu.

Matěj Karmazín | 14. 04. 2015 17:35

Benago vyhrálo v Brně i podruhé, o semifinalistovi rozhodne pátý zápas

Dva rozdílné poločasy charakterizovaly čtvrté čtvrtfinále Chance futsal ligy mezi Tangem Brno a Benagem Zruč nad Sázavou. Zatímco v prvním se hrálo především opatrně, ve druhém diváci viděli útočný futsal a devět branek. Tango celý zápas dotahovalo těsný náskok hostů. Otočit zápas se mu však i přes závěrečný tlak nepodařilo. Benago vyhrálo 7:5 a srovnalo stav série na 2:2. Rozhodující pátý zápas se bude hrát ve Zruči nad Sázavou ve středu.

Matěj Karmazín | 11. 04. 2015 11:05

Hody, hody, chlast aneb Velikonoce na sněhu

Poslední dobou stále více lidí tvrdí, že Velikonoce už nejsou takové, jaké byly dřív. Stěžují si na úpadek tradičních hodnot, přílišnou komerci křesťanského svátku nebo na neochotu žen a dívek pouštět dychtivé koledníky za svůj práh. Proto jsem se rozhodl na vlastní kůži vyzkoušet, jak to s Velikonocemi ve skutečnosti je. Je v roce 2015 vůbec ještě možné užít si svátky jara tak, jak se sluší a patří?

Matěj Karmazín | 10. 04. 2015 12:02

Aktuálně: Lužánky voní gulášem, festival odpoledne vyvrcholí

Příznivci dobrého jídla si mohou poslední březnovou sobotu zajímavě zpestřit. V areálu kurtů Brněnského lužáneckého tenisového klubu se koná první ročník soutěže o nejlepší masový guláš. Lužánkami se už od dopoledne line nezaměnitelná vůně, která zatím přilákala několik set návštěvníků. Akce potrvá až do šesti hodin, proto je stále možné festival navštívit a ochutnat některý z osmi soutěžních kotlíkových gulášů.

Matěj Karmazín | 28. 03. 2015 15:23

Dlouhá power play nepomohla, Tango na Benago nestačilo

Futsalisté brněnského Tanga nenavázali na výhru z prvního zápasu a v domácí hale podlehli Benagu 2:6. Utkání hodně ovlivnily tři rychlé góly hostů v prvním poločase. Brňané poté více než půl zápasu riskovali při hře bez brankáře, vyrovnat ale nedokázali. Za stavu 1:1 se čtvrtfinálová série play off Chance futsal ligy stěhuje zpět do Zruče nad Sázavou.

Matěj Karmazín | 28. 03. 2015 11:13

Basketbalistky Valosunu vstoupily do play off vydřeným vítězstvím

Vyrovnaný průběh, strhující koncovka a jednoznačné prodloužení. První čtvrtfinále Ženské basketbalové ligy mezi Valosunem Brno a Karou Trutnov rozhodně nenudilo. Oba týmy spolu celý zápas držely krok, což po čtyřiceti minutách přineslo výsledek 68:68. V pětiminutovém prodloužení už ale dominovaly domácí hráčky, které po vítězství 82:71 mohou slavit zisk prvního bodu ve čtvrtfinálové sérii.

Matěj Karmazín | 26. 03. 2015 02:52

Buldoci předvedli skvělý obrat a jsou krok od semifinále

Čtrnáct gólů, tři trestná střílení a neustálé zvraty. Čtvrté čtvrtfinále florbalové AutoCont extraligy mužů mezi brněnskými Buldoky a pražskými Bohemians mělo vše, co může florbal nabídnout. Na konci se radovali domácí, které nerozhodila nevydařená první třetina a dokázali se do zápasu skvěle vrátit. Díky vítězství 9:5 získali Brňané třetí bod v sérii a k postupu do semifinále jim chybí jediné vítězství.

Matěj Karmazín | 16. 03. 2015 11:35

Překážky zdravého životního stylu aneb Zítra už fakt půjdu běhat

Zdravý životní styl. Tři slova, která se se stala zaklínadlem moderní doby, a o kterých slyšíme skoro stejně často jako o Padesáti odstínech šedi. Pijte hodně vody, zdravě jezte, sportujte a další podobné rady nám dennodenně dávají experti a odborníci ze všech možných oborů. No jo, jenže jak to všechno stihnout, když musíme chodit do školy, najít si čas na brigády a zároveň nechceme přijít o věci, které máme rádi?

Matěj Karmazín | 14. 03. 2015 13:27

Brněnští volejbalisté zakončili sezonu porážkou

Přesvědčivé vítězství favorita viděli včera diváci v brněnské hale Kounicova. K utkání dvadvacátého kola volejbalové UNIQA Extraligy mužů přijeli do Brna hráči silného Karlovarska. Třetí tým tabulky předvedl seběvedomý výkon a základní část ligy uzavřel ziskem tří bodů za vítězství 3:0. Brňané si připsali sedmnáctou prohru v sezoně a konečné desáté místo mimo příčky zajišťující postup do play off znamená nesplnění předsezonních očekávání.

Matěj Karmazín | 13. 03. 2015 20:11