Detail autora


Dedková Barbora


E-mail: 427434@mail.muni.cz

Příspěvky autora

S šampionátem je to fajn, bez něj ještě lepší

S šampionátem je to fajn, bez něj ještě lepší

Když jsem teď navštívila své rodné město, čekala jsem místo Ostravy rázovité Ostravu hokejovou. Jaké bylo mé zklámání, když jsem přijela a prošla se po prázdných ulicích. Holt z horníků hokejisty jen tak neuděláš. 

Dedková Barbora | 12. 05. 2015 10:56

Aktuálně: Býčí skála se po roce znovu otevřela turistům

Aktuálně: Býčí skála se po roce znovu otevřela turistům

Pouze v tyto dny je pro návštěvníky otevřený spletitý labyrint chodeb v Býčí Skále. Událost si nenenachaly ujít stovky lidí, kteří se tak rozhodli trávit prodloužený víkend v Moravském krasu. Speleologové se s nimi ponořili do tajemné říše tmy, kde po většinu roku žijí pouze netopýři.

Dedková Barbora | 08. 05. 2015 18:22

Film Pořád jsem to já není pro slabé povahy

Film Pořád jsem to já není pro slabé povahy

Kinosály v posledních dnech ovládla sci-fi mánie a davy míří za pokračováním komiksových Avengers. Těm, kdo program kin zkoumají pečlivěji, neujde fakt, že čeští diváci konečně dostali možnost zhlédnout kritiky oslavovaný film Pořád jsem to já režisérů Richarda Glatzera a Washe Westermorelanda. Drama o boji rodiny s Alzheimerovou chorobou není žádná veselohra, a tak by se mu měl divák, který nechce z kina odcházet ve značně pochmurné náladě, obloukem vyhnout.

Dedková Barbora | 07. 05. 2015 17:02

Sportovci si nenechali ujít závod Masaryk Run

Sportovci si nenechali ujít závod Masaryk Run

Více než jedenáct set lidí se zúčastnilo včerejšího závodu v běhu na deset kilometrů Masaryk Run. Soutěžící mohli letos kromě běhání závodit i v jízdě na in-line bruslích a koloběžkách. V rámci doprovodného programu vystoupil se svou leteckou akrobatickou show Martin Šonka. Společnost Team Agency akci pořádá už podruhé.

Dedková Barbora | 12. 04. 2015 09:58

Recenze: Neobyčejně obyčejná Píseň moře

Recenze: Neobyčejně obyčejná Píseň moře

Animované filmy jsou v dnešní době synonymem kasovních trháků. Dokonalé postavičky a napínavý příběh s rychlým spádem má zaujmout hlavně děti, na jejich rodiče většinou zbývá ironický humor. Irský režisér Tom Moore ovšem Písní moře divákům zprostředkovává svůj pohled na svět, ve kterém se může stát cokoli. Vrací je do doby, kdy hranice mezi realitou a fantazií byla tenčí – do dětství. 

Dedková Barbora | 09. 04. 2015 15:31

Brněnský lunapark začal vyprávěním příběhů

Brněnský lunapark začal vyprávěním příběhů

Na festivalu Brněnský lunapark aneb Divadlo ke kávě budou mít diváci možnost zhlédnout v netradičním prostředí kaváren vystoupení nezávislých divadelních souborů. Letos akci zahájilo sdružení Storytelling představením inscenace Slovosledi ve vlastní šťávě. O doprovodný program se postarají méně známé kapely. Spolek Kulturárium festival pořádá už pošesté. 

Dedková Barbora | 08. 04. 2015 13:44

Anketa: Na učitele lidé vzpomínají rádi

Anketa: Na učitele lidé vzpomínají rádi

Jako mnohá jiná povolání mají i učitelé svůj svátek. V kalendáři připadá na 28. března a pro mnohé je příležitostí k vzpomínání na školní léta.

Dedková Barbora | 28. 03. 2015 09:32

Aktuálně: Fanoušci sci-fi ovládli kino Art

Aktuálně: Fanoušci sci-fi ovládli kino Art

Komedií The history of Future folk ve čtvrtek večer organizátoři zahájili festival sci-fi filmů Future Gate. Diváci během něj mohou zhlédnout klasické vědecko-fantastické snímky, poslechnout si přednášku o larpu nebo si zatančit na tematické party.

Dedková Barbora | 27. 03. 2015 06:50

Za vlast, za bratry, za život

Za vlast, za bratry, za život

Padám do bahna a pomalu se plížím. Ozývají se rány, tmu prozařují záblesky a ve vzduchu je cítit kouř. Voják krčící se u stromu kousek ode mě se sesouvá k zemi. Schytal to do břicha. Spolu s ostatními se vrhám na nepřítele a je mi jedno, že mám jenom šavli. V tuto chvíli zapomínám na to, že jsem Bára a že jsem si přijela vyzkoušet, co je larp. Jmenuji se Nataša a bojuji o život spolu se svými bratry legionáři. Vzápětí dostávám ránu z revolveru.

Dedková Barbora | 26. 03. 2015 13:21

Ach, ta stará generace aneb Jak blízko má student k důchodci

Ach, ta stará generace aneb Jak blízko má student k důchodci

Každý den se při cestě na fakultu potýkám se zvláštními zvyky důchodců. Nechávám se jimi předbíhat při nastupování do autobusu, pokorně poslouchám nenápadné narážky na nevychovanost mé generace a bez řečí jim v poloprázdné tramvaji uvolňuji místo. Tato dnes již všední dobrodružství mě přinutila přemýšlet o tom, jak moc se my studenti od generace našich babiček a dědečků lišíme. Nakonec jsem dospěla k závěru, že jsme si překvapivě podobní.

Dedková Barbora | 12. 03. 2015 10:41

Galerii ovládly děti a kreslená zvířata

Galerii ovládly děti a kreslená zvířata

Již od pondělí probíhá v Brně Týden výtvarné kultury, pásmo přednášek, výstav a workshopů. Do galerií přivádí širokou veřejnost, která tak má možnost nahlédnout na umění perspektivou odborníků. Pořadatelé ale nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky a do programu kromě animačních pořadů pro školy zařadili i výtvarné dílny pro rodiče s dětmi. Jednu z nich ve středu pořádala Moravská galerie, děti tak skrze tvorbu Václava Girsy prožily odpoledne s kreslenými zvířaty.

Dedková Barbora | 12. 03. 2015 10:20

Peněženku si nehlídám, říká pracovník s romskou mládeží

Peněženku si nehlídám, říká pracovník s romskou mládeží

Dětský dům Zábrdovice je nízkoprahovým klubem zaměřeným na romskou mládež. Tedy skupinu, vůči níž jsou mnozí lidé nedůvěřiví a vůči níž mají často předsudky. O tom, jaké to skutečně je pracovat s romskými dětmi a co všechno s nimi může člověk zažít, ví velmi dobře Tomáš Kozel. Druhým rokem studuje sociální práci a enviromentalistiku a kolem Dětského domu Zábrdovice se pohybuje už pátým rokem.

Dedková Barbora | 11. 03. 2015 17:30

Pestrovečer je festivalem přednášek a vynikajících vystoupení aneb Byl to ping-pong

Pestrovečer je festivalem přednášek a vynikajících vystoupení aneb Byl to ping-pong

V malé sklepní místnosti mikulčického kulturního domu se tísní lidé různého vzezření. Mladík ve vyžehlené košili si sedá vedle postaršího pána s metalovým trikem, ve dveřích stojí dredatá slečna. Spolu s ostatními poslouchají přednášku o světelném znečištění. Panuje zde oficiální nálada, která se zanedlouho rozpouští. Společnost se totiž přesunula do větších prostor a nyní se již kamarádsky pohupuje do rytmů písní Beaty Bocek. Je pátek a začal festival Pestrovečer.

Dedková Barbora | 02. 03. 2015 09:59

Recenze: Ďáblice sice metá blesky, ale na rozpoutání pekla nestačí

Recenze: Ďáblice sice metá blesky, ale na rozpoutání pekla nestačí

Příběh vzdoru ženy, která se stala nástrojem k dosažení mužských cílů, rozehrává v Národním divadle Brno trojice herců. Ďáblice láká zejména na moderní pojetí klasické látky. Režie se chopil umělecký šéf činohry Martin Františák a podařilo se mu vytvořit nevyvážené představení plné zmatků a vyhrocených scén, které diváka neurazí, ale ani neuchvátí.

Dedková Barbora | 01. 03. 2015 10:30

Kraj chystá přestavbu nebezpečné křižovatky

Kraj chystá přestavbu nebezpečné křižovatky

Po několikaletém vyjednávání s vedením města Brna chystá Jihomoravský kraj přestavbu problematické křižovatky Staré dálnice s ulicemi Kohoutovická a Žebětínská. Podle původních plánů měla být nová podoba křižovtaky součástí výstavby rychlostní silnice R43, její vznik je zatím v nedohlednu. Řidiči místo znají díky jeho nepřehlednosti a častým smrtelným nehodám. Starosta Žebětína mimo jiné navrhuje řešení vybudováním kruhového objezdu. Kraj by měl finální verzi projektu vybrat v dubnu na základě bezpečnostního auditu.

Dedková Barbora | 26. 02. 2015 14:34