Detail autora


Veselá Kateřina


E-mail: 427226@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Podíl nezaměstnaných lidí v Česku stále klesá

Podíl nezaměstnaných lidí v Česku stále klesá

Nezaměstnanost v Česku klesá. Podíl nezaměstnaných činí k poslednímu dubnu tohoto roku 6,7 %. V minulém roce to bylo 7,9 %. Česká republika je nyní státem s třetí nejnižší mírou nezaměstnanosti v Evropě. Výsledky podrobněji popisuje mluvčí Úřadu práce České republiky Kateřina Beránková.

Veselá Kateřina | 13. 05. 2015 10:26

Piknikový happening podpořil Světový den pro fair trade

Piknikový happening podpořil Světový den pro fair trade

Zájem o fair trade výrobky se těší celosvětové popularitě. Přímá podpora pěstitelů a řemeslníků z rozvojových zemí totiž na oplátku zaručuje spravedlivé podmínky pro jejich zaměstnance. Druhá květnová sobota je oficiálním Světovým dnem pro fair trade. Češi mohli zahájit tento den Férovou snídaní NaZemi – piknikovým happeningem pořádaným na 137 místech. Brňané mohli společně posnídat v Tyršově sadě.

Veselá Kateřina | 10. 05. 2015 00:29

V Králově Poli budují nové sportovně-rekreační středisko

V Králově Poli budují nové sportovně-rekreační středisko

Rekonstrukce sportovně-rekreačního střediska v Brně-Králově Poli by měla být hotová do poloviny července tohoto roku. Na ulici Kartouzská vzniknou nová sportovní a lanová hřiště, nízká horostěna, houpačky a další aktivity. Naplánovaná je i výsadba stromů, nové lavičky a herní stolky. Místní obyvatelé mají na tuto změnu rozporuplné názory.

Veselá Kateřina | 28. 04. 2015 19:26

Festival ModulARCH představil trend modulární architektury

Festival ModulARCH představil trend modulární architektury

Modulární architektura je jednou z nejvýraznějších stavitelských oblastí současnosti. Výhody i nevýhody tohoto typu bydlení představil brněnské veřejnosti festival ModulARCH. Součástí festivalu byl veřejný cyklus přednášek s místními i zahraničními hosty, diskuse a workshopy pro studenty architektury. Myšlenku modulární architektury blíže popisuje koordinátorka festivalu Kristýna Šilhánová:

Veselá Kateřina | 26. 04. 2015 02:12

Divadelní festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER pohltil celé Brno

Divadelní festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER pohltil celé Brno

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER je v plném proudu. Do této soboty hrají po brněnských divadlech a klubech studenti z Janáčkovy akademie múzických umění a několika dalších škol desítky představení. Ty mají diváky společně s doprovodným programem, jako jsou workshopy, diskuse a párty, nalákat do divadel a ke studiu divadelních škol. Každý ročník SETKÁNÍ/ENCOUNTER má své vlastní specifické téma, říká organizátorka akce Barbora Holanová.

Veselá Kateřina | 16. 04. 2015 11:35

Brno nově zavede systém půjčování kol

Brno nově zavede systém půjčování kol

Cyklistická doprava po městech se stává stále více oblíbenou. Ulehčuje životnímu prostředí a mnohdy je i efektivnější. Po vzoru mnoha evropských měst se nyní Rada města Brna pokusí tento trend zavést i do brněnských ulic. Obyvatelé a návštěvníci Brna si tak budou moci na jednom ze stanovišť kolo půjčit, jezdit na něm a následně jej vrátit na libovolném stanovišti. Myšlenku projektu bike sharing podporuje mnoho lidí už nyní.

Veselá Kateřina | 12. 04. 2015 19:41

Druhý duben patří knihám pro děti

Druhý duben patří knihám pro děti

Mezinárodní den dětské knihy připadá již tradičně na druhý duben – den, kdy se narodil známý spisovatel dětské literatury Hans Christian Andersen. Cílem tohoto dne je probudit v dětech zájem o čtení a upozornit je i jejich rodiče na nové knižní tituly. Pravidelná četba pomáhá dítěti nejen v rozvoji jeho fantazie, říká Jana, učitelka na základní škole Hudcova:

Veselá Kateřina | 02. 04. 2015 12:17

Duben ohrozí především alergiky na břízovité stromy

Duben ohrozí především alergiky na břízovité stromy

Lidí trpících na alergie stále přibývá. V dubnu na sebe musí být více opatrní především alergici na 
břízy, olše a lísky. U každého jedince se alergie projeví specifickým způsobem, kterému potom 
odpovídá i individuální léčba, říká alergoložka Marie Duřpektová.

Veselá Kateřina | 01. 04. 2015 08:33

Löw-Beerova vila se veřejnosti otevře na začátku léta

Löw-Beerova vila se veřejnosti otevře na začátku léta

Rekonstrukce poslední ze čtyř nejvýznamnějších brněnských vil – Löw-Beerovy vily – bude hotová na začátku léta tohoto roku. Návštěvníkům nabídne expozici Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat, přístup do knihovny, doplňkové výstavy, přednášky a workshopy. Nejmladší pobočka Muzea Brněnska patřila ve 20.-40. letech 20. století Alfrédu Löw-Beerovi, otci Grety Tugendhat. Obnova vily je pro brněnskou architekturu důležitým krokem vpřed, tvrdí studentka architektury Michaela Voráčová:

Veselá Kateřina | 23. 03. 2015 08:54

Festival Jeden svět ovládne na týden brněnská kina

Festival Jeden svět ovládne na týden brněnská kina

Největší lidsko-právní festival v Česku se přesouvá do Brna. Desítky dokumentárních filmů je možné shlédnout do úterý 24. března například v Univerzitním kině Scala, ve velkém sále Kina Art nebo v kavárně Trojka. Letošní téma festivalu pořádaného organizací Člověk v tísni je „Praskněte své bubliny!“.  Kateřina Petrášová, která festival Jeden svět koordinuje v Brně již po osmé, říká:

Veselá Kateřina | 17. 03. 2015 11:44

Dnes je Světový den ledvin

Dnes je Světový den ledvin

Již desátý ročník Světového dne ledvin připadl letos na čtvrtek 12. března. Tento den má sloužit k
zvýšení povědomí o nemocech ledvin, jejich prevenci a léčbě. Počet pacientů s chronickým 
onemocněním ledvin celosvětově roste, říká lékařka Jana Leichmannová z oddělení 
nefrologie brněnské Polikliniky Bílý dům.

Veselá Kateřina | 12. 03. 2015 21:47