Detail autora


Veselá Marie


E-mail: 427195@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Na diaľnicu D1 vytieklo asi tisíc litrov nafty

Na diaľnicu D1 vytieklo asi tisíc litrov nafty

Pri dedinke Ostrovačice se dnes krátko po poludní srazili kamión s osobným automobilom. Tomu v plnej rýchlosti praskla zadná pneumatika. Diaľnicu sa podarilo sprejazdniť pred pol štvrtou poobede. Detaily nehody popisuje hovorca polície Juhomoravského kraja, Bohumil Malášek. 

Veselá Marie | 11. 05. 2015 18:13

Spartan race: Těžko na cvičišti, těžko na bojišti

Spartan race: Těžko na cvičišti, těžko na bojišti

Uběhnout extrémní překážkový běh Spartan race není nic lehkého. Zdolat několikakilometrovou trať a zároveň nosit pětadvacetikilový pytel na zádech nebo se plazit pod ostnatým drátem vyžaduje řádný trénink. Svalovou přípravu nohou, která je pro běžecký závod nejpodstatnější, nepodceňuje ani brněnská Spartan training group. Jako trenažér jim posloužilo 164 schodů na přehradní hrázi. Pod velením Martina Dvořáka skupina asi dvaceti nadšenců vybíhala schody popředu, bokem, i pozpátku. 

Veselá Marie | 28. 04. 2015 19:25

Fanoušek geocachingu trénuje prototyp geopsa

Fanoušek geocachingu trénuje prototyp geopsa

Geocaching, neboli hledání pokladu podle souřadnic (nejen) pro dospělé, je zajímavou alternativou, jak se zabavit a zároveň se dostat do přírody. Princip je jednoduchý – na internetových stránkách geocaching.com si najdete souřadnice tzv. kešky, neboli krabičky s pokladem. Ty pak zadáte do GPS nebo mobilu a hledáte.

Tomasz Bartulec propadl geocachingu jako mnoho jiných. Nově se ale snaží vytrénovat psího pomocníka, který by mu ukryté poklady pomáhal hledat. Fenka Johanka je podle Bartulce jako prototyp „geopsa“ ideální. Postupným tréninkem by zvíře mělo samo kešku najít a upozornit na ni majitele, ale prozatím Johanku velmi rozptyluje prostředí.

Více z tréninku „geopsa“ v následující reportáži.

Veselá Marie | 27. 04. 2015 23:50

Radní nechtějí Brno jako Paříž – utopené ve smogu

Radní nechtějí Brno jako Paříž – utopené ve smogu

Smog, smrad a špatná viditelnost – přesně tak vypadala francouzská metropole před necelým měsícem. Brno by se podle radních nemělo k takové situaci ani přiblížit. Zastupitelé z brněnského magistrátu proti znečištěnému ovzduší bojují nejen podporou městské hromadné dopravy, ale i projekty jako je například bike sharing, který funguje na principu sdílení kol. Tiskový mluvčí primátora Brna Pavel Žára prozradil i nejnovější iniciativu radních pojmenovanou Park&Ride. 

Veselá Marie | 12. 04. 2015 21:25

Studenti zahájili měsíc majálesových radovánek

Studenti zahájili měsíc majálesových radovánek

Včera oficiálně začal měsíc studenstva. Samotní studenti ho odstartovali postavením dvanáctimetrové májky na brněnském Náměstí Svobody.  O odkornění a výzdobu stromu se postarali žáci tří největších brněnských univerzit – Vysokého učení technického, Mendelovy a Masarykovy univerzity. Ti ho nesli až z Černých polí, říka jeden ze zúčastněných, Martin Svoboda.

Veselá Marie | 10. 04. 2015 15:56

Západní medicína jarní detox neuznává, ta východní doporučuje

Západní medicína jarní detox neuznává, ta východní doporučuje

Odplavte ze sebe pět kilo tuku pomocí jarního detoxu nebo Třídenní pročišťovací kúra. Tak zní titulky mnoha článků teď v jarním období. Je očista na jaře pro náš organismus opravdu žádoucí? Čínská medicína detoxikaci těla doporučuje. A nejen po zimě, ale při změně každého ročního období. A nejméně po dobu devíti dní. Informace o kúrách ale nehledejte v ženských časopisech, říká Rita Váchová, která principy čínské medicíny studuje přes tři roky.

Veselá Marie | 01. 04. 2015 13:24

V noci ze dneška na zítřek se bude měnit čas

V noci ze dneška na zítřek se bude měnit čas

Z druhé hodiny ranní se zítra v noci stane třetí. Po pěti měsících vystřídá regulérní středoevropský čas jeho letní alternativa. Ta byla poprvé zavedena za první světové války především kvůli úspoře energie. „To už dnes nemá žádný význam,“ říká odpůrce letního času Zdeněk Kolíbal. Dodává, že posun o hodinu lidi jen mate a nervuje. 

Veselá Marie | 28. 03. 2015 11:36

Podle ombudsmanek trápí Čechy a Slováky totožné problémy

Podle ombudsmanek trápí Čechy a Slováky totožné problémy

Ombudsmanky Česka a Slovenska se shodly, že lidé z obou republik hledají podporu u veřejného ochránce práv kvůli stejným problémům. Slovenská ombudsmanka Jana Dubovcová podobné stížnosti obyvatel obou republik vysvětluje geografickou i historickou podobností. Podle jejích slov má téměř totožná společnost velice podobné potíže. Ty pak současně řeší obě kanceláře ombudsmanek.

Veselá Marie | 28. 03. 2015 09:11

Vědci vyvinuli internetový slovník pro neslyšící

Skupina vědců z Masarykovy a plzeňské univerzity vyvinuli výkladový slovník pro neslyšící. Internetový překladač by měl sloužit nejen sluchově postiženým studentům, ale i profesionálním tlumočníkům. Autoři slovníku zpracovali zhruba tisícovku hesel ze znakového jazyka. Většina z nich má i překlad do češtiny. Ambicí týmu tvůrců je rozšířit slovník až na pět tisíc výrazů. Některá slova museli autoři vytvořit úplně nově, říká David Povolný z tiskového odboru Masarykovy univerzity.

Veselá Marie | 04. 03. 2015 17:29