Detail autora


Jiří Grepl


E-mail: 415087@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Valšovičtí pétanquisté vykročili vstříc postupu

Valšovičtí pétanquisté vykročili vstříc postupu

První liga mistrovství republiky pétanque klubů odstartovala ve čtvrtek v Albrechticích u Karviné. Pétanquisté z Valšovic v úvodním ligovém kole potvrdili, že jsou favoritem na postup do Extraligy, když své zápasy s přehledem vyhráli. Podrobnosti o akci přináší náš reportér Jiří Grepl.

Jiří Grepl | 12. 05. 2014 20:40

Brněnský Majáles propukne naplno

Brněnský Majáles propukne naplno

Brány Brněnského Majálesu se na Výstavišti návštěvníkům poprvé otevřou zítra kolem poledne. Na nejznámějším studentském hudebním open air festivalu vystoupí populární interpreti a kapely jako Tomáš Klus, Mandrage nebo Chinaski. Z historicky největšího festivalového pódia v Česku bude celým programem provázet Jakub Kohák. Podrobnosti přináší náš reportér Jiří Grepl

Jiří Grepl | 06. 05. 2014 08:58

Modřičtí nohejbalisté začali doma vítězně

Modřičtí nohejbalisté začali doma vítězně

Nohejbalisté Modřic začali extraligovou sezónu vítězně. V prvním domácím utkání porazili v sobotu Český Brod 6:4. Svou vítěznou šňůrů tak natáhli na rekordních jedenadvacet zápasů a to i bez klíčového smečaře Pavla Kopa. Obhájci ligového titulu z Modřic byli jasnými favority, přesto jim tým z Českého Brodu byl vyrovnaným soupeřem. Podrobnosti o utkání přináší náš reportér Jiří Grepl. 

Jiří Grepl | 14. 04. 2014 21:45

O víkendu přejdeme na letní čas, vstávat budeme o hodinu dřív

O víkendu přejdeme na letní čas, vstávat budeme o hodinu dřív

V noci ze soboty na neděli se čas posune o hodinu dopředu. Jarní časový posun umožňuje úsporu elektřiny a zmírňuje energetické špičky. Podle odpůrců ale mnohým způsobuje zdravotní potíže a těžko ho snášejí především děti. Některé země, jako Rusko, Austrálie nebo státy Jižní Ameriky, proto úplně upustily od dělení času na zimní a letní. Podrobnosti zjišťoval náš reportér Jiří Grepl.

Jiří Grepl | 28. 03. 2014 09:50

V Brně začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

V Brně začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

Od včerejšího večera mají zájemci možnost v Brně navštívit mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Jubilejní patnáctý ročník se snaží upozornit na problémy spojené s prací a zaměstnáním. Akce, jejímž organizátorem je obecně prospěšná společnost Člověk v tísni, skončí příští úterý. Podle dramaturgyně festivalu Ivany Rybanské je dokumentární film ideální prostředek k tomu, aby lidé začali mluvit o společensky složitých tématech.

Jiří Grepl | 18. 03. 2014 09:52

Václav Klaus přednášel studentům, které před dvěma roky odmítl

Václav Klaus přednášel studentům, které před dvěma roky odmítl

Na ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity proběhla přednáška Václava Klause. Bývalý prezident hodnotil vstup do Evropské unie a hovoří o vypořádávání se s minulým režimem. Klaus měl na fakultě vystoupit už před dvěma roky, svou návštěvu ale tehdy zrušil kvůli studentským protestům proti plánované reformě vysokých škol. Na místě byl náš reportér Jiří Grepl. 

Jiří Grepl | 09. 03. 2014 18:37