Detail autora


Balázs Erik


E-mail: 415055@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Brňané měli možnost bezplatného kardiologického vyšetření

Brňané měli možnost bezplatného kardiologického vyšetření

Kardiologové z Institutu klinické a experimentální medicíny včera zdarma vyšetřovali na Náměstí svobody. Brňané si tak mohli nechat změřit činnost srdce nebo zjistit hladinu cukru v krvi. Tým Fakultní nemocnice Olomouc zde představil i přístroje okamžité prevence pro srdečně-cévní potíže. Více od pořadatelky Evy Fabianové zjišťoval náš reportér Erik Balázs.

Balázs Erik | 06. 05. 2014 08:59

Unifer představil nové prostory

Unifer představil nové prostory

Vedení projektu Unifer dnes oficiálně otevřelo nové prostory při Vaňkovce. Téměř tři sta studentů má teď vlastní kavárnu a dostatek prostoru k realizaci. Projekt jim dává možnost pracovat na zakázkách od skutečných zaměstnavatelů. Na jejich zaměření se náš reportér Erik Baláž ptal ředitele Uniferu Stanislava Gálika.

Balázs Erik | 26. 04. 2014 14:05

Na Fakultní nemocnici v Brně spustili web o skoliózách

Na Fakultní nemocnici v Brně spustili web o skoliózách

Fakultní nemocnice představila stránky věnované deformacím páteře při příležitosti čtvrtého odborného sympozia na ortopedické klinice. Skolióza se objevuje zejména u dětí kolem dvanácti let a často vede k vážným komplikacím funkcí vnitřních orgánů.
Web má fungovat jako informační platforma klinického centra pro mezioborovou léčbu skolióz, podrobnosti zjišťoval náš reportér Erik Baláž.

Balázs Erik | 24. 04. 2014 16:23

Velikonoční svátky se nevyhnuly zvýšené policejní kontrole

Velikonoční svátky se nevyhnuly zvýšené policejní kontrole

Od pátku do pondělí probíhala po celé zemi dopravně bezpečnostní akce, vyhlášená policejním prezidentem. Jejím hlavním záměrem bylo omezování případů řízení pod vlivem alkoholu a zajišťování bezpečnosti hustějšího silničního provozu. Policisté České republiky se tak tradičně na svátky připravili a zajistili vyšší počet hlídek na silnicích.O průběžných výsledcích nám víc informací přináší reportér Erik Balázs.

Balázs Erik | 22. 04. 2014 22:13

Odborníci varují před klíšťaty

Odborníci varují před klíšťaty

Dva lidé zemřeli na následky klíšťové encefalitidy. To je loňská bilance z padesáti pěti hlášených případů této nemoci v Jihomoravském kraji. Každým rokem se nakazí stále víc lidí. Pracovníci hygienické stanice v Brně očekávají nárůst případů i tuto sezónu. Nemoci se přitom dá účinně předejít očkováním. I tak je očkovaných jen asi dvacet procent obyvatel, zejména dětí. Víc pro nás zjišťoval reportér Erik Balázs.

Balázs Erik | 10. 04. 2014 18:18

Brněnská zastupitelka Vítková opustila TOP09, zakládá spolek A co Brno?

Brněnská zastupitelka Vítková opustila TOP09, zakládá spolek A co Brno?

Členka brněnského zastupitelstva Petra Vítková z TOP 09 včera oznámila odchod ze své domovské strany. Není spokojena se současnou situací ve vedení města. V čele je podle ní úzká skupina lidí, která namísto zájmů města Brna hájí zájmy vlastních stran. Vítková jako alternativu ke stávající situaci zakládá sdružení nezávislých kandidátů A co Brno?. K podání nezávislé kandidátky musí sesbírat třicet tisíc petičních podpisů. Více přináší náš reportér Erik Baláž.

Balázs Erik | 03. 04. 2014 13:11

Termín daňového přiznání je za dveřmi, vychází na apríla

Termín daňového přiznání je za dveřmi, vychází na apríla

Daňové přiznání můžeme podávat už jen do úterý. Fyzické osoby, které aspoň jeden měsíc v roce měly hrubý příjem přes sto tři tisíc, jej musí nově podat sami. Za zpoždění jim jinak hrozí pokuta až tři sta tisíc. Kromě klasické cesty existují i další možnosti, díky kterým je možné vyhnout se frontám na úřadě. I když o nich lidé vědí, příliš je nevyužívají, podobně jako jedna z dnešních návštěvnic brněnského finančního úřadu slečna Kateřina.

Balázs Erik | 28. 03. 2014 11:04

Brněnský AZ Tower má první výročí

Brněnský AZ Tower má první výročí

Po roce fungování je nejvyšší budova v Česku AZ Tower obsazená z šedesáti procent. Jeho marketingoví zástupci to hodnotí kladně. Mrakodrap nabízí prostory pro kanceláře, apartmány, obchody nebo garáže. Se svými sto jedenácti metry je dominantou takzvaného brněnského manhattanu. O možnostech nájmu více říká marketingový ředitel projektu Karel Zubalík.

Balázs Erik | 27. 03. 2014 21:05

Referendum na Krymu proběhne už tuto neděli

Referendum na Krymu proběhne už tuto neděli

Obyvatelé Krymu 16. března rozhodnou, jestli se územně připojí k Ruské federaci. Přijmou nebo zamítnou tak rozhodnutí krymského parlamentu, který Rusko o své začlenění jako samostatného subjektu požádal. Referendum bylo původně plánováno na 30. března. Urychlení procesu sympatizuje s tamní proruskou náladou. Odbornice na rusko-evropské vztahy Petra Kuchyňková hodnotí vliv referenda na vývoj situace.

Balázs Erik | 10. 03. 2014 23:48