Detail autora


Kovaříková Martina


E-mail: 414940@mail.muni.cz

Příspěvky autora

V Brně startuje knižní festival I kráva má svou knihu

V Brně startuje knižní festival I kráva má svou knihu

V Brně dnes začíná festival I kráva má svou knihu. Cílem třídenní akce je rozvíjení čtenářské kultury a podpora  institucí jako jsou knihovny, nakladatelství a knihkupectví. Organizátoři zároveň chtějí poukázat na různá brněnská zákoutí, která jsou pro čtení knih jako stvořená. Podrobnosti o festivalu zjišťovala od tiskové mluvčí Jany Rybářové redaktorka Martina Kovaříková.

Kovaříková Martina | 15. 05. 2014 23:05

Souboj univerzit vyhráli technici

Souboj univerzit vyhráli technici

Florbalový zápas dvou největších brněnských univerzit vyhrálo Vysoké učení technické. Červení hráči porazili modrobílý tým Masarykovy univerzity s výsledkem 6:5. V první třetině se nikomu nepodařilo skórovat, druhá část skončila vítězně pro hráče Masarykovy univerzity. Technici ale nakonec rozdíl dotáhli a zvítězili. Podle kapitána červeného týmu Marka Fuchse modrobílý hráči své soupeře zkrátka podcenili.

Kovaříková Martina | 28. 04. 2014 23:37

Po Brně budou jezdit plynové autobusy

Po Brně budou jezdit plynové autobusy

Dopravní podnik města Brna rozšíří svou vozovnu. Od června po městě začne jezdit dvanáct nových plynových autobusů, na konci roku by pak měly přibýt ještě tři elektrobusy. Nové vozy budou levnější na provoz a zároveň šetrnější k životnímu prostředí. Podle tiskové mluvčí dopravního podniku Lindy Hailichové se počet plynových autobusů v Brně ještě mnohokrát zvýší.

Kovaříková Martina | 24. 04. 2014 16:22

Studenti Masarykovy univerzity se učili jak vystupovat při ucházení o práci

Studenti Masarykovy univerzity se učili jak vystupovat při ucházení o práci

Studenti Masarykovy univerzity se včera učili psát životopisy a vybírat oblečení na pracovní pohovor. Kariérní centrum pro ně totiž připravilo konferenci s názvem JobAcademy. Přes čtyři stovky studentů navštívilo přednášky, kde se dozvědělo jak správně komunikovat a čím zaujmout případného zaměstnavatele. Podrobnosti o akci zjišťovala redaktorka Martina Kovaříková.

Kovaříková Martina | 11. 04. 2014 18:11

Bazén za Lužánkami čeká rekonstrukce

Bazén za Lužánkami čeká rekonstrukce

Provozovatel městského plaveckého stadionu Lužánky plánuje rekonstrukci. Organizace Starez Sport chce bazén opravit a vybudovat v něm wellness centrum. Na přípravě projektu už začala pracovat. Město Brno by jej mělo dostat ke schválení v dubnu. Součástí relaxační zóny by podle technického ředitele organizace Richarda Elledera mohly být alespoň tři sauny.

Kovaříková Martina | 20. 03. 2014 08:06

Na trhy budou lidé půl roku chodit na Moravské náměstí

Na trhy budou lidé půl roku chodit na Moravské náměstí

Trhovci ze Zelného trhu se přestěhovali na Moravské náměstí. Kvůli rekonstrukci se tradiční tržnice na půl roku přesune. Zpátky by se prodejci měli vrátit v půlce listopadu. Zatímco nakupující změnu vítají, protože nyní jsou stánky více v centru, podle obchodníků je dočasný prodej na Moravském náměstí nedořešený. Od prvního dne totiž mají problémy s dopravou a skladováním zboží.

Kovaříková Martina | 17. 03. 2014 23:21

Brněnské fakultní nemocnici chybí noví dárci krve

Brněnské fakultní nemocnici chybí noví dárci krve

Brněnská fakultní nemocnice potřebuje rozšířit registr dárců krve. K současným patnácti tisícům dárců potřebuje získat především lidi s krevní skupinou nula negativní. Ta je totiž nejvzácnější a zároveň nejpotřebnější. Podle doktorky Lenky Ševčíkové z transfuzního a tkáňového oddělení je nutné registr neustále omlazovat. Přestože nemocnici každý měsíc zhruba dvě stě dárců přibude, stejné množství jich na odběry zároveň přestane docházet.

Kovaříková Martina | 06. 03. 2014 17:30