Detail autora


Orlická Barbora


E-mail: 414794@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Studenti Masarykovy univerzity získali ocenění za svou činnost

Studenti Masarykovy univerzity získali ocenění za svou činnost

Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek včera v univerzitním kině Scala ocenil nejlepší studenty. Předal také zlaté medaile absolventům, kteří se zasloužili o budování dobrého jména univerzity v České republice i zahraničí. K této ceremonii využil příležitosti 95. výročí založení školy. Dění na akci sledovala naše reportérka Barbora Orlická.

Orlická Barbora | 07. 05. 2014 09:56

V Brně funguje nové vědecké centrum CzechGlobe

V Brně funguje nové vědecké centrum CzechGlobe

Přední osobnosti české i světové vědy v Brně ve středu slavnostně zahájily činnost výzkumného centra. V nově zřízeném areálu za 800 milionů korun se budou přibližně tři stovky vědců věnovat výzkumu globální změny. Podrobnosti zjišťovala naše reportérka Barbora Orlická od ředitele centra Michala Marka.

Orlická Barbora | 02. 05. 2014 08:47

Brněnští zastupitelé schválili prodej pozemků Amazonu

Zastupitelé města Brna včera těsnou většinou odsouhlasili prodej pozemků na Černovické terase. Ty odkoupí společnost CTP, která na místě plánuje vybudovat sklad internetového obchodu Amazon. Podle developera CTP je stále šance, že sklad v Brně bude, přestože Amazon už tuto variantu zamítl. Jednání zastupitelstva sledovala reportérka Barbora Orlická.

Orlická Barbora | 15. 04. 2014 21:25

Fotbalová asociace řeší s jednotlivými kluby možné kroky zabraňující konfliktům fanoušků

Kvůli opakovaným nepokojům na stadionech směřuje český fotbal k holandskému modelu. Podle něho musí být fanoušci registrováni a na stadion se dostanou jen po zakoupení vstupenky na jméno. Brněnská Zbrojovka tuto metodu zatím používá jen u rizikových zápasů s Baníkem Ostrava a Spartou Praha. To by se ale mělo v budoucnu změnit. Co si od opatření fotbalový klub slibuje, zjišťovala reportérka Barbora Orlická.

Orlická Barbora | 09. 04. 2014 13:08

Brněnští onkologové chtějí zlepšit život vyléčeným pacientům

Brněnští onkologové chtějí zlepšit život vyléčeným pacientům

Klinika brněnské dětské onkologie se zapojila do mezinárodního projektu PanCareLIFE. Cílem je předcházet následkům léčby u pacientů, kteří v dětství prodělali nádorové onemocnění. Projekt se zaměřuje hlavně na poškození sluchu a poruchy plodnosti. Ty budou společně zkoumat lékaři z osmi evropských zemí. Podrobnosti zjišťovala reportérka Barbora Orlická.

Orlická Barbora | 04. 04. 2014 16:50

Turismus už nestačí, trendem je ekoturismus

Turismus už nestačí, trendem je ekoturismus

O ekoturismu slyšíme čím dál častěji. Slunečné počasí posledních dnů láká lidi do přírody. Velký počet turistů ale může mít na některá místa negativní vliv. Právě ekoturismus se snaží takové dopady na přírodu snížit. Podle odborníka na cestovní ruch Ondřeje Konečného můžeme za ekoturismem vyrazit i na jižní Moravu.

Orlická Barbora | 27. 03. 2014 22:54

Konfiskace opočenského zámku měla rasové pozadí

Konfiskace opočenského zámku měla rasové pozadí

Ústavní soud včera rozhodl o rasových motivech Němců při zabavení zámku Opočno na Rychnovsku. Zrušil tak rozhodnutí soudů obecných. Ty nebraly v potaz nově předložené důkazy o židovském původu dřívějších majitelů. Ústavní stížnost podala dcera posledního majitele Kristina Colloredo-Mansfeldová, která se o obnovu řízení pokoušela už od roku 2007. Advokát stěžovatelky Tomáš Nahodil očekává, že opočenský zámek se do její rodiny vrátí.

Orlická Barbora | 18. 03. 2014 17:33

Parkovací domy v Brně jsou poloprázdné, ulice naopak praskají ve švech

Parkovací domy v Brně jsou poloprázdné, ulice naopak praskají ve švech

Podle Strany zelených brněnští radní neplní závazky Programu zlepšování kvality ovzduší. Místo budování záchytných parkovišť staví soukromí investoři parkovací domy přímo v centru. Parkovací místa v ulicích tady ale neubývají. Strana zelených proto navrhne otevřít toto téma na nejbližším zasedání zastupitelstva, které bude 18. března. Problém s dopravou v Brně objasňuje zastupitel za Stranu zelených Martin Ander.

Orlická Barbora | 12. 03. 2014 10:24

Novela zákona pomůže městům v boji s automaty

Novela zákona pomůže městům v boji s automaty

Ministerstvo financí připravuje novelu loterijního zákona. Navrhované změny by měly urychlit proces odebírání licencí herním zařízením. V praxi by to znamenalo, že v okamžiku nabytí účinnosti městské vyhlášky automaticky skončí i licence pro hrací automaty. Města by tak byla schopná zavádět regulaci okamžitě. Nemalou měrou by se novela dotkla i Brna. Podle aktivisty Svatopluka Bartíka je však nutné snížit počet heren na minimum už teď.

Orlická Barbora | 06. 03. 2014 17:30