Detail autora


Nicol Staňková


E-mail: 396109@mail.muni.cz

Příspěvky autora

Víkendový Vinařky cup přiláká fotbalové nadšence

Víkendový Vinařky cup přiláká fotbalové nadšence

O víkendu se na kolejích Vinařská uskuteční fotbalový turnaj Vinařky cup. Týmy o třech hráčích si tam zahrají na malé branky na hřištích mezi jednotlivými kolejními bloky. Studentské sportovní klání pak doplní beerpong i soutěž v exování piva nebo jezení klobás. Podrobnosti o průběhu turnaje sdělil reportérce Nicol Staňkové pořadatel Patrik Tulinský.

Nicol Staňková | 09. 05. 2014 08:25

Dělnická strana chystá předvolební mítink v Brně

Dělnická strana chystá předvolební mítink v Brně

Příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti se sjedou do Brna. Dnes se zde bude konat mítink před volbami do Evropského parlamentu. Kdo na mítinku vystoupí a co se jeho účastníci dozvědí, řekl reportérce Nicol Staňkové předseda jihomoravské rady dělnické strany Erik Lamprecht.

Nicol Staňková | 03. 05. 2014 21:36

Brňané slavili Svátek Práce hned několikrát

Brňané slavili Svátek Práce hned několikrát

Brňané si prvního května mohli vybrat hned z několika oslav Svátku Práce. Největší z nich pořádali komunisté a levicoví odboráři. Komunisté si zvolili heslo Na světě je krásně s dobrými přáteli a akci na Moravském náměstí pojali především jako oslavu jara a lásky. Co si pro návštěvníky připravili a kolik jich vlastně přišlo, upřesnil reportérce Nicol Staňkové jejich mluvčí Aleš Růčka.

Nicol Staňková | 03. 05. 2014 21:30

Den Země se slaví na hradě Veveří

Den Země se slaví na hradě Veveří

Brňané dnes oslaví Den Země na hradě Veveří. Kromě hudebních a divadelních představení budou k dispozici informační a prodejní stánky. Děti se budou moct zapojit do celodenní hry. Den Země každoročně upozorňuje na témata spojená s ochranou přírody. Podle Kateřiny Vítkové z pořadatelské organizace Lipka se letošní ročník oslav bude věnovat především regionálním výrobkům. Více zjišťovala reportérka Nicol Staňková.

Nicol Staňková | 26. 04. 2014 14:03

Světelná show na koleji přilákala tisíce diváků

Světelná show na koleji přilákala tisíce diváků

Kolej Pod Palackého vrchem včera večer rozsvítila světelná show. Doplnily ji koncerty studentských kapel a vystoupení DJ Rockstara. Akce se uskutečnila v rámci soutěže o nejlepší českou kolej, která vyvrcholí 27. dubna. Brněská technika se zatím z místních kolejí drží nejvýše, a to na třetím místě. V čem světelná show spočívá, vysvětlila redaktorce Nicol Staňkové organizátorka Martina Čmielová.

Nicol Staňková | 17. 04. 2014 07:48

Žďár nad Sázavou hostil přehlídku scénických tanců

Žďár nad Sázavou hostil přehlídku scénických tanců

Minulou sobotu se ve Žďáru nad Sázavou uskutečnila přehlídka scénického tance. Přihlásit se mohly neprofesionální soubory mládeže a dospělých z Jihomoravského kraje a Vysočiny. Dvanáct souborů se v Městském divadle utkalo o postup do celostátního kola přehlídky v Jablonci nad Nisou. Postoupit se povedlo brněnskému souboru Malé taneční seskupení s představením Magická kyvadla v krajině novoluní. Co si pod scénickým tancem představit, vysvětlila redaktorce Nicol Staňkové choreografka vítězné formace Lenka Švandová.

Nicol Staňková | 08. 04. 2014 11:40

Brněnská technika má nové výzkumné IT centrum

Brněnská technika má nové výzkumné IT centrum

Vysoké učení technické v Brně otevřelo minulý pátek výzkumné centrum informačních technologií. Specialisté se díky němu můžou připojit k ostravskému superpočítači. Vedle ostravské Báňské univerzity nebo Akademie věd tak bude součástí projektu IT4Innovations. Stavbu zaplatily peníze z evropských fondů. Podle ředitele IT4Innovations Martina Palkoviče poslouží výzkumné centrum pro akademické i komerční využití.

Nicol Staňková | 25. 03. 2014 22:41

Českou televizi čeká volba ředitele brněnského studia

Českou televizi čeká volba ředitele brněnského studia

Nejpozději do poloviny dubna vedení České televize vypíše výběrové řízení na ředitele brněnského studia. Stávajícímu řediteli Karlu Burianovi totiž končí funkční období, které i tak bylo o půl roku delší, než je obvyklé. Rada České televize mu ho v zimě prodloužila, aby se mohl podílet na výběru stavitele nového studia. To se začne budovat letos v létě a hotové bude asi za dva roky. Studenty Fakulty sociálních studií o chystané volbě včera na besedě informoval ředitel České televize Petr Dvořák.

Nicol Staňková | 21. 03. 2014 13:54